Frintová získala mistrovský titul v krosu!

27.11.2005 -
O víkendu se v České Lípě uskutečnilo MČR v přespolním běhu. Na závodníky čekalo mrazivé počasí. Velmi zajímavé jména se objevili v kategorii žen. Pro triatlonového fanouška známá Vendula Frintová, ale i Miroslava Knapková reprezentantka ve veslování.
Od začátku se o tempo starala Táňa Metelková a po prvním dvou kilometrovém okruhu se na čele utvořila čtveřice závodnic, ve které samozřejmě nechyběla Vendula. Do posledního 3 kola reprezentanta v triatlonu svým soupeřkám nastoupila a s přehledem si doběhla pro mistrovský titul. 6-ti km  trať zvládla v čase 20:28. Zároveň se nominovala na ME v krosu, které se uskuteční 11.12. v Tilburgu.

V cíli přiznala: „Nejtěžší byla velmi obtížná a členitá trať a také mrazivé podmínky, které nám nachystalo počasí. “ A na otázku Michala Dusíka z České televize  jak se jí zamlouvá kombinace běhu s triatlonem odvětila: „Jsem velice ráda, že mé běžecké kvality jsou na tak vysoké úrovni, že se mohu zúčastnit atletických soutěží a že běh zde mohu rovněž zdokonalovat“.  Na závěr potvrdila, že prioritou pro ni zůstává bezpochyby příprava na OH v Pekingu.

Vendula se letos představila také na halovém MČR kde skončila 2. na 3000m a v létě v Kladně získala bronz rovněž z republikovém šampionátu na trati 5000m.