Hušek a Erbenová mají titul mistra republiky v zimním triatlonu

27.02.2012 -
V Jilemnici se v neděli konal pátý závod seriálu Českého poháru v zimním triatlonu, který byl zároveň mistrovstvím ČR. Tituly republikových šampionů získali v náročných podmínkách Martin Hušek a Helena Erbenová.

Závod v Jilemnici dal zejména v cyklistické části pořádně zabrat všem závodníkům, kteří bojovali na trati složené z 5 kilometrů běhu, 10 kilometrů na horském kole a 9 kilometrů na běžkách. S rozbředlým sněhem a nelehkými podmínkami se nejlépe vyrovnal Martin Hušek, který překvapivě porazil fenoména zimních triatlonů Pavla Jindru. Mezi ženami dominovala Helena Erbenová.

„Forma předčila moje představy. Předpokládal jsem, že budu druhý jako ve většině závodů, ale Pavel Jindra směřuje svoje úsilí k mistrovství Evropy a startoval z plného tréninku. To k výsledku určitě přispělo, protože je na tom v zimních triatlonech líp,“ hodnotil vítěz Hušek.

„Na kole jsem v prvním okruhu odjel možná sedmdesát procent trati, ale ve druhém se jelo možná jen deset procent terénu, protože většina lidí na kole ve sněhu nejezdí, trasu rozdupali, a ta pak byla nesjízdná,“ vysvětlil okolnosti náročného závodu mistr republiky Hušek, který by za týden rád uspěl na ME v kategorii do 23 let v Itálii.

Na evropský šampionát ladí formu i druhý Jindra. „Poslední tři dny jsem hodně trénoval. Trať byla náročná a po kole už nezbyly síly na lyže,“ říkal Jindra, který věří, že za týden na evropském šampionátu udělá dobrý výsledek.

K jízdě na kole měla výhrady i bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Erbenová, která v této disciplíně získala první titul. „S výjimkou silnice se kolo celý okruh tlačilo. Nezbývalo nic jiného než sklopit hlavu, zarýt gumu do sněhové rýhy a běžet. Z titulu mám radost, ale už se asi začnu připravovat na letní sezonu,“ dodala česká mistryně.

 

Výsledky Zimního triatlonu Jilemnice, mistrovství ČR 2012:
Muži:
1. Martin Hušek (TJ Bižuterie Jablonec n. N.) 1:48:30,1, 2. Pavel Jindra (Labe Tri Club) 1:50:22,8, 3. David Janda (Author Xterra Team) 1:51:28,5.
Ženy: 1. Helena Erbenová (TJ Bižuterie Jablonec n. N.) 1:55:02,2, 2. Šárka Grabmüllerová (B a H Triatlon České Budějovice) 2:03:28,0, 3. Hana Dvorská 2:36:06,2.24:07,2.

Victoria publishing

Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 428x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?