Turecko, Peru, Austrálie, Florida, Čína. Češi jsou všude.

4.11.2019 -
O víkendu se většina našich nejúspěšnějších triatlonistů sešlo v Praze na vyhlášení nejlepších závodníků uplynulé sezony. Po celém světě však stále probíhá mnoho závodů, na kterých nemůžou naši chybět. V Turecku bere zlato Jan Lepier a bronz Marek Svoboda. Radka Vodičková Kahlefeldt a Jakub Langhammer závodí v Austrálii a Asii. Na Floridě zvládlo 8 Čechů porci celého ironmana a v Peru závodil Jan Volár a Terka Zimovjanová, kteří dokončili na 23. a 38.místě.

IRONMAN 70.3 Turkey - half distance

V Turecku se konal závod v polovičním ironmanu ve kterém se závodilo početné pole českých závodníků. Nejlepší výsledky vezou z Turecka Jan Lepier a Marek Svoboda. Jan Lepier podal skvělé a vyrovnané výkony ve všech třech disciplínách a s náskokem 32vteřin uhájil první místo ve své věkové kategorii. Bronzovou medaily v závodě vybojoval Marek Svoboda, který závodil o kategorii výše než Honza. Ve stejné kategorii jako Marek si skvěle vedl také Martin Student, který závod dokončil na pátém místě.

Noosa Triathlon - olympic distance

Radka Vodičková si po delší době opět zazávodila na distancích olympijského triatlonu. V závodě si nevedla vůbec špatně a bronzová medaile ji unikla pouze o 13 vteřin.

(zdroj:facebook Radka Vodickova Professional triathlete)

1. Ashleigh Gentle (AUS) 1:57:53 S 17:29 T1 3:07 B 59:52 T2 1:49 R 35:34
2. Natalie Van Coevorden (AUS) 1:58:49 S 16:40 T1 3:10 B 1:00:28 T2 1:50 R 36:40
3. Sarah Crowley (AUS) 1:59:00 S 17:31 T1 3:15 B 59:40 T2 1:56 R 36:36
4. Radka Kahlefeldt (CZE) 1:59:13 S 17:29 T1 3:09 B 59:47 T2 1:49 R 35:58

IRONMAN FLORIDA - full distance

Na Floridě se konal závod na plných distancích dlouhého triatlonu. Závod dokončilo celkem 8 českých triatlonistů. Nejlepší z nich byl Tomáš Vyskočil, který jako jediný dokázal stlačit svůj čas pod 10 hodin. Nejlepší umístění však vybojovala Adéla Parmová, která se v kategorii umístila na sedmé pozici. V profesionální kategorii zvítězil Joe Skipper (7:46:28), druhé místo vybojoval Ben Hoffman (7:48:29) a pro bronz si doběhl Andrew Starykowicz (7:56:32).