Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty

23.07.2020 -
Hledáte novou sportovní výzvu? Vybíráte svůj první triatlonový závod? Nebo si jen chcete užít nádhernou trať a fantastickou atmosféru, která bude bavit celou rodinu? Přihlaste se na závod Age Groups, který se uskuteční 12.září v rámci akce CITY TRIATHLON Karlovy Vary

Pro zkušené triatlonisty je CITY TRIATHLON Karlovy Vary vrcholem domácí sezony. Pro amatérské sportovce může být novou výzvou, při které posunou vlastní limity. Během víkendového programu, jehož vrcholem je nedělní závod ITU Světového poháru, se totiž uskuteční také závod Age Groups. Ten je sice součástí českého poháru, ale na jeho startu stojí také hobby sportovci, kteří si s tratěmi vedoucími nejkrásnějšími místy lázeňského centra bez problémů poradí. 

Láká vás tato výzva? Přijeďte do Karlových Varů s celou rodinou: vašemu závodu budou předcházet starty dětí, po setmění pak město ovládne festival světel VARY°ZÁŘÍ. Užijete si proto celý den! 


Nejkrásnější trať ve světovém kalendáři 

Čeká na vás 700 metrů plavání ve volnočasovém areálu Rolava. Následovat bude 20 km cyklistiky, která je po přejezdu do lázeňského centra rozdělena do tří okruhů. Váš závod pak zakončí 5km běh, při kterém proběhnete kolem Lázní, minete luxusní Hotel Pupp a finišovat budete na Divadelním náměstí, kde poslední desítky metrů absolvujete po modrém koberci, aby vám za cílovou branou pověsili na krk originální finisherskou medaili. 

Karlovarské distance jsou výzvou pro zkušené závodníky, kteří na nich sbírají pohárové body, ale zároveň je zvládnou absolvovat i rekreační sportovci. Například běžci, kteří hledají nové cíle.

„Při závodě Age Groups čekají na závodníky stejné podmínky, jaké mají o den později elitní závodníci při závodu světového poháru. Mají stejné zázemí i velmi podobné tratě, které jsou považovány za nejkrásnější ve světovém triatlonovém kalendáři. Pouze běžecká část se od té nedělní liší,“ říká Vladimír Malý, ředitel závodu. 

Pokud si na celý závod netroufáte, vyzvěte kolegy, kamarády nebo rodinné příslušníky a postavte společně štafetu – jeden absolvuje plavání, druhý cyklistiku, třetí běh. Čeká vás jen třetina trati, ale radost z dokončeného závodu bude stejná. 


Závodem to nekončí! 

V cílové bráně ovšem zábava nekončí. Přímo na Divadelním náměstí, kde je druhé depo a cíl, si můžete užít nejen triatlonové expo se stánky partnerů, ale také kulturní program, který je společný se světelným festivalem VARY°ZÁŘÍ. Ten po setmění rozzáří ikonické karlovarské budovy pomocí videomappingů, laserů a světel. 

Do Karlových Varů přitom můžete přijet už v pátek 11. září, kdy program otevře Český pohár žáků. V sobotu ráno na něj naváže GEIS Baby Duathlon. Při něm se nad volnočasovým areálem Rolava ponese smích nejmenších dětí, které se postaví na start se svými koly i odrážedly a pro které jsou připraveny tratě i těch nejkratších vzdáleností (100 m běh – 200 m kolo – 100 m běh). Registrace je zdarma. 

V neděli 13. září pak budete moci fandit triatlonovým hvězdám i nejlepším českým reprezentantům při závodě světového poháru. Vzhledem k epidemii koronaviru se přitom bude jednat o jeden z prvních letošních závodů v kalendáři Mezinárodní triatlonové unie, proto pořadatelé očekávají, že se na startovní listině objeví celá řada největších hvězd.

 

Více informací o závodu najdete na webu www.citytriathlon.cz.

Hodnocení:
Přečteno 853x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek