Stevens Super Trofeo - představení materiálu

9.04.2014 -
Stevensbikes vyzpovídal jejich materiálem podporovaného ironmana Tomáše Miku o novém časovkářském kole STEVENS SUPER TROFEO, se kterým se seznámil na soustředění s Etriatlon Racing Teamem na Kanárských ostrovech.

Letos budeš sedlat nový stroj STEVENS SUPER TROFEO, jaké jsou tvé první dojmy?

Z kola jsem byl unešený okamžitě. Na webu stevensbikes.de se objevilo někdy v říjnu a od té doby jsem se nemohl dočkat února, jakmile mi přijde osobně. První dojem byl okouzlující a fascinující zároveň. Precizní zpracování a úžasný design mi padl okamžitě do oka!

Stevensbikes Tě podporuje již třetí sezónu. Jak hodnotíš vývoj kol, které se k Tobě dostaly?

Prvním kolem od STEVENSu byl Stevens Chrono, pěkně designově zpracované kolo v celokarbonovém provedení. Rám byl dostatečně tvrdý a komponenty od Shimana, 3T a Scorpo dokonale ladily k rámu. Druhou sezónu jsem povýšil a obdržel jsem STEVENS VOLT, který byl revoluční. Rám měl výrazný slopping  a nové zpracování zámku na sedlovce dovolovalo maximální posunutí sedla směrem vpřed. Jezdec tedy dosáhl kýženého posedu, které mu dovolovalo šlapat více pod sebe. U obou rámů jsem řešil výšku dropu. Kvůli mé menší postavě a tedy menšímu rámu (S) jsem se nemohl dostat dostatečně nízko. Řešením by byl negativní typ představce. Letos jsem dostal SUPER Trofeo a můj problém s dostatečným dropem byl rázem vyřešený!

Co nového SUPER TROFEO přineslo?

Novinek je celá řada! STEVENS bike udělal ohromný kus práce během minulé sezóny. Loňský Volt již měl moderně schované brzdy, problém byl, že hůř brzdily. Nyní Super Trefeo vsadil na jistotu v podobě přední čelisti TRP. Zadní čelist zůstala tektro. Další změnou je systém upnutí představce a nastavení výšky područek k hrazdě. Elitní závodníci a časovkáři ocení maximálně možný drop oproti sedlovce. Pro větší komfort jízdy je možné područky pod hrazdou prakticky bez omezení vypodložit. Ke kolu výrobce dodává náhradní vložky s celou řadou titanových šroubů. Sedlovka a zámek k ní je dělaný stejně jako byl i u minulého modelu Volt a jezdci dovolí posun až za hranici pravidel UCI (mezinárodní cyklistické unie). Aerodynamika rámu je dokonale zpracována. Že jsou lanka vedená rámem snad ani není nutné psát, brzdové čelisti jsou schované a žiletkovitý profil trubek dodává kolu ty nejlepší aerodynamické vlastnosti. Korunu toho všemu dodává jedenácti rychlostní kazeta!


Jak je kolo možné nastavit pro individuální potřeby jezdce?

Sedlová trubka je dostatečně dlouhá, takže i ti, co záměrně volí menší rám, se na SUPER TROFEO dobře poskládají. Nastavení zámku a s tím spojená pozice sedla je udělána tak, že si vybere naprosto každý. O nastavení výšky područek jsem mluvil v předchozí otázce. Nevýhodou může být pouze jedna varianta představce. Středové složení u SUPER TROFEA je BB30, nebyl tedy problém instalace wattmetru v klikách FSA.

Co říkáš designu kola a jízdním vlastnostem?

Z designu blue sky jsem byl unešený od samého začátku. Forma rámu a design je kombinací maximální preciznosti a totálního vkusu. Jízdní vlastnosti jsou neskutečné! V tréninku na stejných wattech jezdím oproti minulému modelu o 1-2km v hodině rychleji, což zní až neuvěřitelně! Kolo reaguje okamžitě potřebám jezdce a to hlavně v náročných technických pasážích při sjezdu.


Kdy nový stroj otestuješ přímo v akci?

Nejbližším závodem, který mě čeká je poloviční ironman (1,9-90-21) na Fuerteventuře, což beru jako ostrý test před květnovým Ironman Lanzarote (3,8-180-42,2). Kalendář závodů aktualizuji pravidelně na mém veřejném facebookovém profilu. 


Možnost dodání kola přes prodejnu SPORT3 

Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 3614x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!