Aquatlon ve Varech ovlivněn počasím

8.07.2007 -
Druhý ročník Karlovarského aqutlonu byl do míry ovlivněn nepříznivým počasím (Teplota vody 18 stupňů, teplota vzduchu 15 stupňů). Z původně 862 přihlášených závodníků se nakonec na start postavilo pouze 39 závodníku a závodnic v kategoriích dorostu a žactva, kteří bojovali o body do Českého poháru. V kategorii Open se pak o prizemany v celkové výši 7000,- Kč popralo 12 odvážných, z toho jedna žena.
Nepřízeň počasí zapříčinila také zněny tratí, které byly po dohodě s technickým delegátem organizátory změněny. V mladších žácích a žákyních se závodilo v objemech 400m plavání a 1000m běh. Vítězem žáků se stal Dáňa Jindřich, před Kinclem Tomášem a Kunclem Šimonem. V mladších žákyních získala zlato Paliderová Alena, stříbrná byla Třebická Alena a pro bronz si doběhla Poláková Pavla.
Starší žáci a žákyně si to rozdali na tratích o objemech 800m plavání a 2000m běhu. Zde si první místo odváží Kabrhel Tomáš a Hláváčová Barbora, druzí byli Debnar Martin a Grabmullerová Alena a na třetím místě Vrzák Michal a Vachulková Petra.
V nejobsazenějších kategoriích dorostenců, kteří závodili na 1200m plavání a 3000m běhu se stal po tuhém boji vítězem závodník domácího oddílu AC START Vojtěch Dědek, který v závěru běhu udolal vítěze plavecké části Šlajse Petra, třetí pak skončil Řenč Tomáš.
V dorostenkách bylo pořadí následující, Kuříková Petra, Platinová Denisa a Klingorová Irena.

Open závod, ve které ženy( žena) startovali (startovala) s náskokem 3:11 (vypočteno dle výsledků odstupů SP za posledních 10 let) na muže. Prizemoney pak byly rozdělovány v absolutním pořadí.

Souboj o celkové prvenství, který zvedl z tribun i ty  nejzmrzlejší diváky, pro sebe v posledním okruhu rozhodl famózním běžeckým výkonem Picka Matěj a získal tak největší prémii své dosavadní kariéry. Hanka Kolářová, vítězka ženské kategorie proběhla cílem jako druhá v celkovém pořadí. Třetí byl domažlický Norbert Švarc.

Závěrem bychom chtěli poděkovat Karlovarskému Kraji za finanční podporu a  všem dobrovolníkům při organizaci závodu.

Za pořádajíci oddíl AC Start Karlovy Vary
Jan Kovalovský a Tomáš Báča
Výsledky na www.Sportis.cz
Hodnocení:
Přečteno 437x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.