Nový neopren HUUB Archimedes II 3:5 působí jako druhá kůže

14.12.2017 -
Plavecké komponenty firmy HUUB se těší mezi triatlonisty stále větší oblibě. Přinášíme vám recenzi na nový model neoprenu Archimedes II 3:5, který testoval mimo jiné i plavecký rychlík Richard Varga. Modely této značky jsou k dostání na naší prodejně v Praze či na eshopu.

Triatlonový neopren HUUB Archimedes II 3:5 

Firma HUUB se pohybuje skoro čtyřicet let na poli výrobce vybavení pro vytrvalostní sporty. Nyní přichází s novým skvělým modelem neoprenu - Archimedes II 3:5. Mohlo by se zdát, že tolik let práce vyčerpá, avšak HUUB na tomto modelu ukazuje, že tomu tak není a stále má plno energie a elánu k vývoji nových technologií a produktů. Zaměřují se především na maximalizaci sportovního výkonu, a to ruku v ruce s dostatečným komfortem a pohodlím. Možná i proto je značka HUUB považována za jednoho z nejlepších výrobců plaveckých neoprenů na světě. „Nechceme být zotročování poptávkou současné módy,  především nám jde o co nejlepší přizpůsobení se individuálním potřebám našich sportovců,“ říká jeden z předních manažerů této značky. Odezva od sportovců v těchto kvalitních produktech je velmi dobrá a slouží jako hnací motor pro rozvoj dalších inovací. Cílem značky HUUB je vytvoření takového vybavení, které v sobě skloubí špičkový výzkum a vědu, v návaznosti na reálná data a informace od sportovců.


Nový model HUUB Archimedes II 3:5 je nejrychlejším neoprenem a zároveň v něm má plavec pocit, že na svém těle nic nemá. Další velkou předností tohoto neoprenu je jeho ohebnost a přizpůsobivost tělu sportovce. Oproti předchozím modelům došlo k 25% zúžení materiálu na bocích. Vylepšená efektivita x-o-skeleton vzrostl o celých 80%, čehož důsledkem je zvýšená možnost ovladatelnosti a kontroly při pohybu ve vodě. Zeštíhlení materiálu má za účinek daleko snadnější oblékání a svlékání neoprenu, což ambiciózní triatlonisté zajisté ocení při práci v depu. Podle zpětných reakcí dochází ke snížení rizika křečí při plavání na delších vzdálenostech a v chladnější vodě. Využití nového prvku Bicep Release umožňuje plavci přirozené uvolnění před záběrem pod hladinou vody. U tohoto modelu došlo i k zeštíhlení materiálu na koncových částech, což eliminuje výskyt nepříjemných odřenin.   

 

Cesta, kterou firma HUUB urazila při tvorbě nového modelu, byla motivována cílem, jenž měli aktéři celého procesu na mysli: „Vyrobit nejrychlejší neopren, zároveň  s tím, aby byl plavcem co nejméně vnímán.“ 

Použité materiály, vývojové metody a technologie byly ty nejlepší, které byly k dispozici. V reálné plavecké laboratoři HUUB byla možnost pořádně prozkoumat dané materiály, metody výroby a maximalizovat přednosti tohoto neoprenu předtím, než došlo k závěrečné finalizaci produktu. Rovněž se v laboratoři zaměřovali na stabilizaci a silnou základovou část při záběru, celkovém pohybu plavce v bazénu, svalovému zatížení, napětí a rozdílům oproti plavání bez neoprenu. Design modelu HUUB Archimedes II 3:5 prošel procesem od prvotní myšlenky, přes zkoušení různých variant až po výsledný produkt.


Na základě pozorování jednotlivých vlastností chloroprenové pěny v kombinaci s dalšími materiály se podařilo firmě HUUB ideálně reagovat na co nejlepší možnou ohebnost a pružnost. 25% zúžení materiálu na bocích neoprenu se povedlo díky využití 1mm chloroprenové pěny a co nejpřizpůsobivějších složek. U tohoto modelu také došlo k vylepšení látky v podpaždí díky vhodnější lokalizaci stehů, které nebrání ve volném pohybu. Inovovaný design, využití nových materiálů a 18% zúžení neoprenu na rukou přineslo mnoho dalších výhod. Jinými slovy – lepší ohebnost, méně námahy.  Během dvouletého testování se postupně vyvinulo pojetí, které charakterizuje tento model jako velmi rychlý a s pocitem plavce, který na svém těle nepociťuje žádnou překážku a omezení. Nejrychlejší plavec v rámci Světové série ITU závodů Slovák Richard Varga k tomu dodává: „Věděl jsem, že dřív jsem plaval v nejrychlejším neoprenu a nyní plavu v nejrychlejší „plavecké kůži.“ K tomuto pocitu přispívají i mé rychlé plavecké časy, nikdy předtím jsem v něčem takto rychlém neplaval. 

„Je to tak rychlé a přitom pohodlné. Co jste to udělali? Na první pohled to nevypadá odlišně od předchozího modelu Archimedes, ale je to neuvěřitelná změna,“ říká skvělý plavec Raoul Shaw, jehož osobní rekord na 1500 metrů volný způsob má hodnotu 15:05.

 

Hodnocení:
Přečteno 1274x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka