ČESKÁ ŠTAFETA SLAVÍ BRONZ Z MISTROVSTVÍ SVĚTA V ZIMNÍM TRIATLONU

10.02.2020 -
Dvojice zimních triatlonistů Aneta Grabmüllerová a Marek Rauchfuss získala na mistrovství světa v závodě smíšených štafet bronz. Závodu, který se uskutečnil v neděli 9. února v italském Asiagu, opět dominovali Rusové.

Již podruhé se štafeta na mistrovství světa jela ve dvojicích. Každého závodníka tak čekala dvakrát porce 1,7 km běhu, 2,6 km na kole a 2,5 km na běžkách. Do prvního úseku odstartovala Aneta Grabmüllerová a nevedla si vůbec špatně. Minimální ztrátu z běžecké části dokázala smazat díky rychlému depu a štafetu tak přivezla na 4. resp. 3. místě v redukovaném pořadí národů.

„Věděla jsem, že naše šance na úspěch bude záležet především na mé ztrátě. Naštěstí se mi dařilo nad očekávání. Vyvarovala jsem se chybám v depu a předávala štafetu v kontaktu na druhou Itálii. Jsem opravdu ráda, že jsem Markovi závod nepokazila,“ hodnotila průběh závodu Grabmüllerová.

Medailovou pozici týmu upevnil svým výkonem Marek Rauchfuss, který zvýšil náskok před průběžně čtvrtým Slovenskem a pátým Rakouskem. Ani na třetím úseku Anety Grabmüllerové se žádné drama nekonalo. Grabmüllerová udržela třetí pozici a předávala štafetu s 10vteřinovým náskokem na Slovensko. Marek Rauchfuss náskok ještě navýšil a dojel si tak pohodlně pro druhou medaili ze šampionátu.

„Aneta rozjela štafetu nad očekávání a bylo tak o co bojovat. Obrovskou taktickou výhodou bylo, že jsme nepřezouvali cyklistické boty a měli tak rychlé depo. Závod byl krátký a rychlý, hodně na tom dnes záleželo. Se třetím místem můžeme být spokojení, porazili jsme papírově silnější soupeře,“ popsal průběh závodu Marek Rauchfuss.

Dařilo se i age group závodníkům

Ve své věkové kategorii zvítězila Šárka Grabmüllerová, která v loňském roce ukončila elitní závodní kariéru. Z druhého místa se v kategorii 65-69 radoval Jaroslav Balatka. V kategorii 20-24 si druhé a třetí místo rozdělili Ondřej Petiška a Adam Holomoucký.