RAUCHFUSS BERE Z MISTROVSTVÍ SVĚTA V ZIMNÍM TRIATLONU STŘÍBRO!

9.02.2020 -
ASIAGO (Itálie), 8. února 2020 - Dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa v zimním triatlonu Marek Rauchfuss rozšířil svou sbírku cenných kovů. Na světovém šampionátu v italském Asiagu vybojoval v sobotu 8. února stříbro. Mezi ženami dokončila na 9. místě Aneta Grabmüllerová.

V italském Asiagu čekalo na závodníky 7,2 km běhu, 12 km na horském kole a 10,4 km na běžkách. Hned od začátku běžecké části se v popředí držel český reprezentant Marek Rauchfuss. S minimální ztrátou na čelo závodu vyrážel do cyklistické části na třetím místě. Ztrátu rychle smazal a každým kilometrem navyšoval svůj náskok na zbytek startovního pole.

„Až do poslední disciplíny se mi dařilo skvěle. Věděl jsem, že na běžkách budu ztrácet, tak jsem se snažil si vybudovat co největší náskok v prvních dvou disciplínách,“ popisoval průběh závodu Marek Rauchfuss. Do druhého depa si přivezl minutový náskok na sedminásobného mistra světa Pavla Andrejeva a loňského mistra Evropy Dmitrije Bregedu z Ruska.

„Bohužel jsem velkou část svého náskoku ztratil hned v depu. Oproti ruským závodníkům ho mám opravdu pomalé. Snažil jsem se první pozici co nejdéle udržet, ale Pavel Andrejev je na tom technicky na běžkách výrazně lépe,“ vysvětloval Marek Rauchfuss. Pouhých 7 vteřin mu v cíli chybělo na ruského reprezentanta Pavla Andrejeva, který se stal mistrem světa již poosmé. Na třetím místě dojel Dmitrij Bregeda.

„Se závodem jsem samozřejmě spokojený. Mrzí mě zaváhání v depu a těch pár vteřin, které mě dělily od zlata, ale podal jsem dobrý výkon,“ hodnotil v cíli Marek Rauchfuss. Druhý český triatlonista Pavel Jindra obsadil 23. místo.

Mezi ženami se lépe dařilo Anetě Grabmüllerové. Po horším úvodním běhu se především díky skvělému cyklistickému výkonu posunula na průběžné 6. místo. Bohužel ani Grabmüllerová se nevyhnula zaváhání v depu, které ji stálo trestných 15 vteřin. Po tříleté závodní pauze si tak doběhla pro konečné 9. místo. Pavlína Vargová doběhla na 19. místě a obsadila tak 8. místo v kategorii do 23 let.

V závodě žen dominovaly ruské reprezentantky, které získaly všechny tři medaile. Nejrychlejší z nich byla Daria Rogozinová.

V neděli 9. února je na programu závod štafet, ve kterém se představí hned dvě české dvojice. Početné české zastoupení bude mít český triatlon i v závodě age group.

Mistrovství světa v zimním triatlonu, Asiago (Itálie), 8. února

Muži: 1. Pavel Andreev (RUS) 1:17:25, 2. Marek Rauchfuss 1:17:32, 3. Dmitrij Bregeda (RUS) 1:17:58 … 23. Pavel Jindra 1:26:47

Ženy: 1. Daria Rogozinová 1:32:22, 2. Anna Medveděvová 1:33:10, 3. Julia Surikovová (všechny RUS) 1:34:01 … 9. Aneta Grabmüllerová 1:40:59, 19. Pavlína Vargová 1:48:03