PILMAN TRIATLON 2012 kopcovitá výzva na středních tratích

28.08.2012 -
25.8.2012 se ve Žďáře nad Sázavou, na start Mistrovství ČR ve středním triatlonu postavilo 170 závodníků, z tohoto počtu bylo 13 žen. Zamračený, ale suchý den přilákal i množství diváků.

Mezi favority závodu patřili Martin Krňávek, Karol Džalaj (loňský vítěz závodu), Ladislav Dvořák, Tomáš Martínek, Jan Jakubíček, a mezi ženami potom Svetlana Lipárová, Hana Kolářová a Petra Krejčová. Chyběla Simona Vykoukalová, která startovala na závodě série 70.3 v Zell-am-See.

Všechny účastníky závodu FORD CZECHMAN TOUR čekalo 1,9 km plavání v Pilské nádrži ve dvou okruzích, 93 km v náročné cyklistické části, rozdělené na tři okruhy a 21 km běhu po většinou asfaltových lesních cestách, znovu ve třech okruzích.

Hned první disciplína, plavecká část, oddělila favority od zbytku startovního pole a po dvou plaveckých okruzích a téměř dvou kilometrech, v příjemně teplé vodě Pilské nádrže, vybíhala s malými rozestupy trojice Martínek (Triexpert), Krňávek (EKOL) a Dvořák (EKOL). Se ztrátou téměř dvě minuty potom skupina pronásledovatelů Džalaj (ROCKTECHNIK), Hradecký (E-On TT team), Tomašovič, Maleňák (VSK VUT Brno). Mezi ženami opustila, již trochu rozvlněný rybník první Hana Kolářová (TTK Slavia) s minutovým náskokem před Petrou Hostinskou (SK Cyklochlubna), třetí se potom vynořila Markéta Klánová.

Po prvním ze tří okruhů, cyklistické části to ještě vypadalo na dramatický průběh, když se v čele držela téměř pohromadě čtveřice Džalaj, Krňávek, Martínek a Dvořák. Ve druhém okruhu ovšem soupeřům odjela dvojice Džalaj a Krňávek a pokračovali v souboji o první příčku, již sami. Mezi ženami první pozici stále držela a svůj náskok zvyšovala výborným výkonem na kole Hana Kolářová, na druhou pozici si dojela Petra Krejčová (TRISK ČB) a třetí se držela Petra Hostinská, bronzová medailistka z ME v dálkovém plavání (6 km) s ploutvemi z minulého týdne.

Nejlepším cyklistickým výkonem se po ztrátě z plavání do čela vyhoupl Karol Džalaj, který si do depa dovezl náskok 3:31 na Martina Krňávka. S odstupem dalších 4 minut potom dorazila dvojice Dvořák, Martínek. Mezi ženami si dovezla luxusní náskok 9:06 Kolářová před Krejčovou.

V běžecké části začal úřadovat Martin Krňávek, který ještě po prvním okruhu měl ztrátu 1 minuty na Karola Džalaje. Nejlepším běžeckým výkonem dne pevně chytil třetí příčku Vladislav Dvořák.

Po třech běžeckých okruzích v členitém terénu s náročným výběhem i seběhem. Do cíle první přiběhl Martin Krňávek, který si potom mohl v klidu vychutnat v cílové rovince oslavy titulu MČR. Druhým mužem v cíli byl Karol Džalaj, třetí potom Dvořák. Mezi ženami try(i)skovým během mířila k titulu Petra Krejčová, která dokázala svým pronásledovatelkám nadělit do cíle přes šest minut. Druhé místo obsadila Hana Kolářová, třetí místo si vyběhla Lenka Králová (Etriaton team). Petra Hostinská nedokončila z důvodu zranění zad.

Závod celkem dokončilo 153 závodníků. A všichni mohli být spokojeni se značením i dohledem nad tratěmi a následným občerstvením a celým zázemím závodu, který FORD CZECHMAN TOUR nabízí.

Fotogalerie Monika Brandejsová

Celkové výsledky ZDE

Celkové pořadí:

Muži
 1. Martin Krňávek (EKOL)
 4:22:30
 2. Karol Džalaj (ROCHTECHNIK)
 4:24:26
 3. Vladislav Dvořák (EKOL)
 4:25:01

Ženy
 1. Petra Krejčová (TRISK)
 5:01:14
 2. Hana Kolářová (TTK Slavia)
 5:07:58
 3. Lenka Králová (Etriatlon)
 5:13:36

Mistrovství České republiky na středních tratích

Muži
1. Martin Krňávek
2. Vladislav Dvořák
3. Tomáš Martínek

Ženy
1. Petra Krejčová
2. Hana Kolářová
3. Lenka Králová


Tomáš Martínek po plavání

Martin Krňávek

Karol Džalaj

Petra Hostinská

Vladislav Dvořák

Martin KrňávekHodnocení:
Přečteno 1316x

Komentáře

Poděkování+námět na zlepšení Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.9.20UltraVabroušek překonal světový rekord
20.9.20DUATLONOVÉ DÉJÀ VU: TITULY MAJÍ POLÁČKOVÁ A BEDNARSKÝ
20.9.20SUPERSPRINT TRIATLON ZLÍN ZAKONČIL POHÁROVOU SÉRII. ATRAKTIVNÍ ZÁVOD OVLÁDLI GREBÍK A HRUŠKOVÁ
19.9.20Všem obhajobám na světovém Gigathlonu aplaudoval Mělník
18.9.20S druhým místem jsem moc spokojený, říká Tomáš Řenč po Doksyrace
14.9.20KŘIVÁNKOVÁ DÁL VLÁDNE CZECHMAN TOUR. VYHRÁLA I DOKSYRACE
14.9.20Světový pohár v Karlových Varech ozářily triatlonové superhvězdy! Zvítězili Francouz Vincent Luis a Bermuďanka Flora Duffyová
14.9.20Český pohár ovládli ve Varech Grabmüllerová a Belgičan Matthys
10.9.20Na Světový pohár míří do Karlových Varů triatlonové superhvězdy
9.9.20V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu.