Nové modely Garmin Fenix 3 se představí na veletrhu CES

17.01.2016 -
V souvislosti s největším světovým veletrhem spotřební elektroniky CES, představila americká značka Garmin tři nové verze oblíbených multisportovních GPS hodinek Garmin fénix3 Sapphire. Budou k dispozici s vestavěným optickým snímačem tepu nebo v prémiové verzi s titanovým tělem. Nové verze přináší nové materiály, styl a také nové funkce.

Všechny nové modely jsou společně vybaveny safírovými sklíčky a mají tyto názvy a nové vlastnosti:

  • fenix® 3 Sapphire (Gray) Optic WHR – hodinky s vestavěným optickým snímačem srdečního tepu, safírovým sklíčkem a silikonovým řemínkem
  • fenix® 3 Sapphire (Gray) Leather – hodinky se safírovým sklíčkem a originálním koženým a nylonovým řemínkem
  • fenix® 3 Sapphire Titanium – prémiové hodinky s titanovým řemínkem a lunetou

DŮLEŽITÉ VLASTNOSTI JEDNOTLIVÝCH MODELŮ:

Fenix 3 Sapphire (Gray) Optic WHR

OPTICKÉ MĚŘENÍ TEPU PŘÍMO NA ZÁPĚSTÍ

Hodinky obsahují vestavěný Garmin Elevate™ optický snímač tepu, který měří srdeční tep přímo na zápěstí. Měření probíhá průběžně po celý den, hodinky jsou schopné zaznamenat celodenní průběh tepu, detekovat klidový tep a všechny naměřené hodnoty zaznamenat a přenést do deníku Garmin Connect. V případě potřeby je kdykoliv možné k hodinkám připojit klasický hrudní snímač srdečního tepu.

ČERNÝ SILIKONOVÝ ŘEMÍNEK

Hodinky jsou vybaveny pružným, černým silikonovým řemínkem, měkčím, než u běžných modelů fénix3.

Fenix® 3 Sapphire (Gray) Leather

STYLOVÝ VZHLED

Hodinky obsahují kožený stylový řenímek pro celodenní nošení. Pro sportovní nadšence je navíc přibalen nylonový sportovní řemínek.

SNADNÁ VÝMĚNA ŘEMÍNKU

Obsažené řemínky jsou velmi snadno vyměnitelné bez nutnosti použití nářadí.

Fenix 3 Sapphire Titanium

LEHKÁ A PEVNÁ KONSTRUKCE

Prémiové hodinky s titanovým řemínkem a lunetou s vynikajícím poměrem hmotnosti a pevnosti. Hodinky vhodné pro celodenní nošení. V ceně navíc i černý silikonový řemínek vhodný pro všechny sportovní aktivity.
Nový Garmin fénix3 Optic WHR obsahuje vestavěný optický snímač tepu a je schopem měřit srdeční tep průběžně po celý den.


DŮLEŽITÉ FUNKCE VŠECH VERZÍ HODINEK:

GOLFOVÉ FUNKCE

Propojte fénix3 s chytrým mobilním telefonem, stáhněte si některé z více než 40.000 golfových hřišť (včetně více než 100 českých hřišť) a využijte fénix3 jako plnohodnotné golfové hodinky.

VESLOVÁNÍ/SUP

Vyhodnocení veslování (venku i na trenažéru) a SUP (pádlování na prkně), včetně měření kadence, vzdálenosti a efektivity záběru.

2. GENERACE FUNKCÍ “RUNNING DYNAMICS”

Chcete znát čas kontaktu nohy se zemí, výšku odrazu, délku kroku, vyvážení kontaktu se zemí levé/pravé nohy a řadu dalších běžeckých parametrů? S novými běžeckými funkcemi hodinek fénix3 je to hračka.

FYZIOLOGICKÁ MĚŘENÍ

Hodnocení výkonnosti, měření stresového skóre (související s přetrénováním) nebo laktátového práhu.

SMART FUNKCE

Automatické bezdrátové odesílání tréninkových dat na tréninkový server Garmin Connect, možnost živého sledování pozice sportovce na trati, sdílení dat na sociálních sítích, Smart notifikace se zobrazením příchozích/ztracených volání, sms zpráv, emailů a dalších připomínek přímo na displeji hodinek.

EXO™ GPS ANTÉNA

GPS / GLONASS anténa zakomponované do těla hodinek pro rychlejší a spolehlivější výpočet pozice

GARMIN CHROMA DISPLEJ™

1.2” barevný displej s vysokým rozlišením a vynikající čitelností na slunci

BEZDRÁTOVÉ PROPOJENÍ

Pomocí Wi-Fi® sítě je možné automaticky synchronizovat data z hodinek, aktualizovat software a nahrávat zaznamenané tréninky na tréninkový server Garmin Connect™.

CONNECT IQ™ APLIKACE

Přizpůsobte své hodinky pomocí stažitelných vzhledů, widgetů, datových polí a aplikací Garmin CONNECT IQ.

MĚŘENÍ CELODENNÍHO POHYBU

Použijte fénix3 pro vyhodnocení denních pohybových aktivit, jako je každodenní počet kroků, spálené kalorie, prošlá vzdálenost, upozornění na déle trvající nečinnost nebo měření délky a kvality spánku během noci.

ODOLNOST PROTI VODĚ

Odolné proti vodě do 10 ATM/100 metrů2; hodinky jsou vhodné pro souvislé plavání.

ŽIVOTNOST BATERIÍ

Dobíjecí LiIon akumulátor s výdrží až 20 hodin GPS módu (měření 1x za vteřinu), až 50 hodin v UltraTrac™ módu, až 6 týdnů v režimu hodinek nebo až 3 týdny v režimu smartwatch.

NAVIGACE + ABC

Vysocecitlivý GPS/GLONASS přijímač, vestavěný barometr s automatickou kalibrací výškoměru, vestavěný 3-osý elektromagnetický kompas.

GPS SPORTTESTER

V reálném čase poskytují informace o čase, stopkách, tempu, spálených kaloriích, rychlosti, srdečním tepu, nadmořské výšce a dalších veličinách. Hodinky jsou schopné vyhodnotit jak outdoorové, tak i vybrané indoorové aktivity.

POKROČILÉ TRÉNINKOVÉ FUNKCE

V případě propojení s HRM-Run™ snímačem srdečního tepu je fénix3 schopen vyhodnotit pokročilá tréninková data, jako je doporučená doba odpočinku, test regenerace během prvních 10 minut zátěže, odhad závodních výsledků nebo odhad hodnoty VO2Max.

VIRTUÁLNÍ TRÉNINKOVÝ PARTNER®

Tréninkový nástroj Virtual Partner umožňuje nastavit plánovaný čas, vzdálenost, tempo/rychlost a soutěžit na trati proti virtuálnímu partnerovi, který se zobrazí na displeji a pohybuje se konstantní nastavenou rychlostí/tempem.

INDOOR TRÉNINK

Vestavěný akcelerometr je schopen změřit a zaznamenat indoorové tréninky na běžeckém pásu nebo na veslovacím trenažéru.

LYŽAŘSKÉ A SNOWBOARDOVÉ FUNKCE

Měření 3D rychlosti, vzdálenosti, času, vertikálního převýšení, celkového počtu sjezdů, automatická detekce jízdy lanovkou a specifické statistiky jsou k dispozici pro jízdu na lyžích nebo na snowboardu.

PLAVECKÉ FUNKCE

Hodinky dokáží měřit plavání v přírodě nebo v bazénu. Při plavání v přírodě jsou schopné při plavání kraulem zaznamenat uplavanou trať a vyhodnotit uplavanou vzdálenost a počet záběrů. Při plavání v bazénu hodinky automaticky rozpoznají plavecký způsob a změří uplavanou vzdálenost, počet uplavaných bazénů, počet záběrů, tempo každé délky a intervalu, délku odpočinku a efektivitu plavání pomocí SWOLF skóre.Hodnocení:
Přečteno 970x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland