Silná dvojka ve světě triatlonového vybavení

31.10.2007 -
Ve všech ekonomických odvětvích dochází k fůzím či alespoň úzké spolupráci firem. Ne jinak je tomu u triatlonového vybavení. Zářným příkladem toho, je spojení známého francouzského výrobce neoprenů, firmy Aquaman, s americkým producentem triatlonových hrazd a dalšího vybavení, firmou Profile Design
Obě firmy, sledující každá své zájmy pochopili, že si mohou navzájem pomoci. Snahou Profile Design bylo rozšířit své spektrum nabízeného sortimentu o kvalitní neopreny. Kde vzít a nekrást, především pak pokud se jedná o nápady draze zaplacené ve vývoji jednotlivých značek. Nabízela se ne zrovna levná možnost koupit nějakou menší firmu zabývající se výrobou neoprenů.

 Jako mnohem výhodnější a to především po stránce ekonomické, se ukázala být cesta spolupráce. Aquaman v té době přemýšlel jak navýšit prodej svých, v Evropě vyhlášených, neoprénů také na velmi atraktivní trh v zámoří.

 Slovo dalo slovo a objevila se nová značka neoprenů pro severoamerický trh (a pravděpodobně nejen pro něj)- Profile Design. Název Aquaman sice samozřejmě zmizel, ale určitá spojitost (naznačující z jaké dílny neopreny pocházejí) byla zachována. Jednotlivým modelům totiž zůstala jejich původní jména. A tak se setkáte s Bionikem i Metal Cell.

 Aquaman díky tomu ušetřil prostředky, které by musel investovat aby posílil svoji pozici na tomto velkém trhu a jeho neopren dnes prostřednictvím Profile Design propagují třeba Chris Legh, Melanie McQuaid a nebo třeba Jamie Whitmore.


Hodnocení:
Přečteno 854x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
25.9.20CZECHMAN Triatlon bude! Závodníci půjdou na start ve vlnách
23.9.20UltraVabroušek překonal světový rekord
20.9.20DUATLONOVÉ DÉJÀ VU: TITULY MAJÍ POLÁČKOVÁ A BEDNARSKÝ
20.9.20SUPERSPRINT TRIATLON ZLÍN ZAKONČIL POHÁROVOU SÉRII. ATRAKTIVNÍ ZÁVOD OVLÁDLI GREBÍK A HRUŠKOVÁ
19.9.20Všem obhajobám na světovém Gigathlonu aplaudoval Mělník
18.9.20S druhým místem jsem moc spokojený, říká Tomáš Řenč po Doksyrace
14.9.20KŘIVÁNKOVÁ DÁL VLÁDNE CZECHMAN TOUR. VYHRÁLA I DOKSYRACE
14.9.20Světový pohár v Karlových Varech ozářily triatlonové superhvězdy! Zvítězili Francouz Vincent Luis a Bermuďanka Flora Duffyová
14.9.20Český pohár ovládli ve Varech Grabmüllerová a Belgičan Matthys
10.9.20Na Světový pohár míří do Karlových Varů triatlonové superhvězdy