Tomáš Martínek vybojoval druhé místo na Elbamanu. Aktualizováno o VIDEO

2.10.2013 -
Tomáš Martínek se dokázal prosadit na Elbamanu. Obsadil zde druhé místo v celkovém pořadí! Jak si vedli ostatní zástupci České republiky? To se dočtete v článku. Rozhovor s Tomášem bude již brzy na Etriatlon.cz

Počasí na Elbě bývá v říjnu velmi příznivé až letní. Letos ale počasí ukázalo i svoji stinnou tvář. Diváci Mistrovství světa v cyklistice hlavního mužského hromadného závodu si udělají obrázek o podmínkách, které panovaly v severní Itálii. V tomto nečase byl odstartován další ročník Elbamana, kde mívá ČR  tradičně početné zastoupení.

Od roku 2009 se na Elbě konají dva závody Elbaman Full, tedy závod o ironmanských vzdálenostech a Elbaman 73, tedy půlka.  Na obou závodech se Česká republika dokázala prosadit, až už v podobě Laďky Císařovské, která v roce 2007 a 2011 na Elbě zvítězila. Nebo v podobě mladého Langhammera, který se minulý rok postaral o kvalitní umístění na půlce.

Letos se v extrémních podmínkách prosadil Tomáš Martínek. Podle předpokladů zaznamenal nejrychlejší plavecký čas dne a s komfortním náskokem se vydal vstříc kopcovité cyklistice (přes 2500 výškových metrů). Zde zaznamenal jeden z nejlepších cyklistických časů a díky stabilní běžecké formě vybojoval druhé místo v celkovém pořadí (10:37). Zvítězil domácí závodník Leonardo Simoncini (10:34). Třetí místo bral Belgičan Lucky Berlage (10:55).  V ženách vyhrála Britka Michelle Parsons (12:15) před italským duem Boifava – Tessaro.  Rozhovor s Tomášem bude již brzy na Etriatlon.cz

Vystoupení ostatních českých závodníků:

13. místo v celkovém pořadí obsadil Pavel Škába 11:50

22. místo David Procházka 12:22

84. Aleš Havel 13:47

DNF – Tomáš Bednář, Petr Chládek, Miloslava Pišanová

Nejlepším Čechem na půlce – Elbaman 73 byl Pavel Hotář (5:27), který obsadil celkově 11.místo a na vítězného Belgičana Chrise Jadoula ztratil přes 28minut. Michal Kulík obsadil 215.místo (6:56). Ženský závod ovládla domácí hvězda Martina Dogana (5:29), Eva Marková brala páté místo (6:02).