Žďárský K3 Zimní triatlon

31.01.2012 -
Tradičním zimním závodem, který pořádá firma K3 SPORT na Vysočině je také Zimní triatlon na Pilské nádrži. V letošním roce nakonec ve výborných podmínkách.
V sobotu 28.1.2012 se do Žďáru sjelo 28 nadšenců, z toho 4 ženy a 1 tříčlenná štafeta, vícebojů a zimního triatlonu. Po ránu při prezentaci je uvítalo slunečné počasí a teplota -5 °C. Nachystané byly náročné tratě místy pokryté i ledem. Start proběhl v 11 hodin. Závodníci měli před sebou 4 km běhu - 11 km na horském kole a 8 km na lyžích.

Po běžecké části, která byla navržena pouze na jeden okruh se do čela dostal Josef Křivánek, který běžel před dvojicí Ivo Vrba a Milan Rovenský. Mezi ženami potom způsobem start cíl začala cestu za vítězstvím Veronika Jenčeková.
Na kole čekal účastníky také jeden okruh po zledovatělých a sněhem pokrytých lesních cestách s náročným úvodním stoupáním. Tuto část nejrychleji zvládl přerovský Ivo Vrba a dostal se do čela závodu. V depu měl k dobru před druhým Petrem Vlčkem náskok téměř jeden a půl minuty. Za vedoucí dvojicí ztrácel další minutu Milan Rovenský.
Lyžařská část byla nejdelší ze všech tří disciplín a byla najeta rolbou po okolních loukách, jela se ve dvou okruzích, v této disciplíně se hodně promíchalo pořadím. Do stíhací jízdy Ivo Vrby se pustil Petr Vlček závodník z Poličky. V prvním okruhu náskok snížil o více než polovinu. Lyžařský okruh byl velmi členitý. Na třetím místě kroužil stále Milan Rovenský.

Vítězem závodu se nakonec stal Petr Vlček (1:11:12), nejrychlejším lyžařským časem, druhý v cíli mohl zvednout ruce nad hlavu Ivo Vrba (1:11:29) a na třetím místě s již větší ztrátou dobruslil Milan Rovenský (1:14:14).
Mezi ženami kralovala Veronika Jenčeková (1:44:20), před domácí Leou Šimečkovou (2:02:20) a Klárou Blažkovou (2:48:30).

Po závodě na všechny čekal guláš a polévka v zahřáté místnosti místní restaurace, kde všichni zhodnotili své výsledky v závodě :-)

Závod byl zařazen také to Krajského triatlonového poháru Vysočiny a zároveň byl vyhlášen Mistrovstvím kraje v Zimním triatlonu. Mistrem kraje v Zimním triatlonu se tak stal Přemysl Chaloupka z Kamenice u Jihlavy, druhé místo získal domácí závodník Marek Papoušek, třetí místo potom vybojoval dobrým lyžařským časem Vojtěch Bořil také ze Žďáru. Mezi ženami se o pódium Krajského mistrovství podělily Lea Šimečková a Klára Blažková.


Celkové výsledky závodu ZDE

start závodu

Pepa KřivánekVojtěch Bořil

Klára Blažková

vedoucí dvojice těsně před cílem


VítězovéHodnocení:

Galerie


Leoš Klement

vedoucí dvojice těsně před cílem

depo

Pepa Křivánek

Šimeček, Hromádka

start závodu

Ivo Vrba

Petr Vlček

Klára Blažková

depo

Vojtěch Bořil

Vítězové

depo

Přečteno 1062x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár