Češi na startu IM Hawaii - 4.část (Jan Strangmüller, Jaroslav Hýzl, Zbyšek Jaroš a Vojtěch Kačena)

11.10.2017 -
V posledním dílu našeho předhavajského seriálu vám představíme kvartet borců, kteří jistě nebudou jenom do počtu. Tři z nich jsou již ostřílenými borci a na Havaji několikrát startovali. Jak se ale se svoji premiérou popere Vojtěch Kačena? To už se dozvíme za pár dní..

Jan Strangmüller 

Na kterém závodě ses kvalifikoval na IM Hawaii? 

Kvalifikoval jsem se vloni na IM Mallorca, takže jsem měl dost času na trénink :). 

Jak ses připravoval? 

Příprava byla celkem dobrá, jen ke konci mě začala zlobit achilovka, tak snad to v sobotu zvládne.

Jaké používáš materiální vybavení? 

Trisuit a aero dres Eleven, plavky Blue Seventy, Kolo Trek Speedconcept, kola Bontrager, boty DMT, boty na běh On Cloud , hodinky Garmin 735.

Jaký je tvůj cíl?

V Koně jsem počtvrté, ale od poslední účasti jsem si dal 14 let pauzičku. Nejlépe jsem tu zajel 2002 (9 h a 22.místo) a v roce 1999 vyhrál AG za 9:09. Takže se budu snažit si to pořádně užít a když vše klapne, tak bych mohl být do 9:30 v cíli ;).

 


Jaroslav Hýzl

Na kterém závodě ses kvalifikoval na IM Hawaii?

Kvalifikoval jsem se v dubnu na Ironman JAR.

Jak ses připravoval? 

Příprava na závod v podstatě probíhala a probíhá až tady, protože tělo na takové podmínky, které jsou na Havaji a po klimatických podmínkách, které byly u nás v Česku, musí alespoň trochu zvyknout. Jinak jsem po mnoha letech odzávodil celou sezonu, mám za sebou pět "půlek", dva dlouhé, několik sprintů a jeden OH triatlon. A bavilo mě to ;).

Jaké používáš materiální vybavení? 

Letos vybavení na plavání a oblečení od Arena (tímto děkuji moc Danovi Machkovi), takže dres na závod Arena, trisuit Arena, kolo Cannondale s výbavou Ultegra v elektrice, kola na závod Equinox Flow-x, tretry Garnie, běžecké boty NB 1500V3. Pitný režim před závodem a při něm- Vitalyte. 

Jaký je tvůj cíl? 

Mám za sebou pět zkušeností s havajským závodem (1999, 2000, 2004, 2011, 2014), šestá mě čeká za pár dnů. Všech pět závodů se vyvedlo ;), zatím se mé představy o výkonu před závodem celkem dost lišily od toho, jak jsem se pak cítil v cíli. Tak letos by to mohlo vyjít ;), takže s čím jdu do závodu? ;) Dopadnout lépe a mít lepší pocit v cíli než v mých dosavadních vystoupeních tady. A tajně věřím v čas pod 10h.(s věkem přichází skromnost ;) )

  


Zbyšek Jaroš

Na kterém závodě ses kvalifikoval na IM Hawaii? 

Kvalifikoval jsem se v červenci ve Frankfurtu.

Jak ses připravoval?

Příprava na letošní závod vedená Arturem Terkulovem byla systematická, bez zásadních překážek a výpadků a byla možná jen díky nekonečné trpělivosti a porozumění mé rodiny, která mi vytváří dokonalé zázemí.

Jaké používáš materiální vybavení?

Dres: Pearl Izumi kalhoty, Castelli Stealth T1 vršek

Kolo: Felt DA, Zipp 404

Boty na běh: On Cloudracer 

Jaký je tvůj cíl? 

Havaj je krásný závod s meziročně měnícími se podmínkami, které mě při předcházejících účastech (2011, 2015, 2016) vždy v něčem překvapily. 

Rozhodující pro výsledek je, jak se v běžecké části vyrovnáte s přehřátím, které si přivezete z kola. Jestli to v úvodních kilometrech běhu po rozpálené a zvlněné Alii Drive dostanete pod kontrolu a uchladíte to, pak můžete i zbytek maratonu s ohledem na místní podmínky běžet. Když ne, musíte si havajský sen dobojovat sám se sebou až do konce.

Cílem je tedy zlepšit loňský výsledek a udržet tak trend růstu výkonnosti.Vojtěch Kačena

Na kterém závodě ses kvalifikoval na IM Hawaii? 

Kvalifikoval jsem se v Nice. Vybral jsem si Nice, protože je tam těžká trať a teplo, což pomáhá eleminovat ty draftovací balíky na cyklistice.

Jak ses připravoval?

Primárně si myslím, že příprava je celoživotní, tohle se nenatrénuje za pár let. Sportovat mě vždy bavilo a jsem extrémně soutěživý člověk v čemkoliv, co dělám. Trénuji pak co mi práce a rodina dovolí (rodina si myslí, že je to strašně moc, já mám samozřejmě pocit, že je to málo :-D). Objektivě to asi zas tak moc není ve srovnání s objemy lidí, co jedou do Kony, ale nestresuje mě to, protože trávím v práci hodně času po letadlech a vím, že subjektivně trénuji vlastně kdykoliv můžu. Speciálně o víkendech máme doma režim, že já mám dvě fáze a manželka sportuje mezitím. 

Jaké používáš materiální vybavení?

Všechno si kupuji sám a mám fakt hodně různých věcí. Takže spíš než někomu dělat reklamu, bych chtěl poděkovat klukům z SP kola a Vaškovi Svatošovi, že mi pomáhají vůbec se nestarat o kola a prostě na nich jen jezdit. Na oplátku já jsem asi zase dobrý zákazník J. Bot mám taky hodně, mám úzkou nohu, takže pak jen značky, co jsou úzké (Adidas, Newton).

Jaký je tvůj cíl? 

Nemám rád řeči o tom, že se závod užívá. Závody závodím a nikdy nechodím žádné závody tréninkově, to prostě neumím. Takže i tady plánuji závodit na max. To samozřejmě neznamená, že budu nějak vysoko. Budu tam, kam patřím. Jsem zvědav, kolik to bude. Jako vždy se budu ve vodě topit, na kole předjíždět a na běhu to pořádně sekat (doufejme). Uvidíme, respekt mám, ale obavy ne. Takže hlavě to nepoložit na kole, tady v tom provozu. Nebo nějak zbytečně se nevyřádit vlastní blbostí předem.


Hodnocení:
Přečteno 1659x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?