Hvězdy světového triatlonu se o víkendu blýskly svými výkony

22.03.2016 -
Uplynulý víkend přinesl hned dva podniky ze seriálu Ironman 70.3. Konal se obnovený závod v Puerto Ricu a půlka v Monterrey. Startovní listiny byly kvalitně obsazeny světovou elitou.

Ironman 70.3 Puerto Rico byl zárukou zajímavé podívané. Vždyť startovní listina nabízela taková jména jako je havajský šampión z roku 2013 Belgičan Frederik Van Lierde, americká lokomotiva Andrew Starykowicz, či medailista z loňského šampionátu Timothy O´Donnell. Po úvodní plavecké části se vykrystalizovala vedoucí skupina O´Donnell, Dye, Guillaume. Lierde překvapivě ztratil kontakt a Starykowicz nasadil nekompromisní tempo a brzy se osamostatnil ve vedení. O vítězi ale rozhodl až závěrečný půlmaratón. Starykowicz po cyklistice měl těžké nohy a začal se pořadím propadat. Naopak O´Donnell působil svěže a rychlé běžecké tempo neakceptoval nikdo ze soupeřů. V cíli se Američan radoval z dalšího cenného výsledku. Druhý Australan Griffin ztratil na prvního přes čtyři minuty. Třetí byl Cameron Dye. Neslavně proměnil svůj první letošní start Frederik Van Lierde, který obsadil až 11. místo. Svůj výsledek okomentoval na sociálních sítích sebekritikou. Ženský závod nabídl poměrně překvapivou vítězku. Ve skvělé formě se představila Belgičanka Tine Deckers, která si poradila s favoritkou závodu – Američankou Sarah Haskins. Třetí místo obsadila její krajanka Linsey Corbin.

Podobné drama nabídl i paralelně konající se závod Ironman Monterrey. Zde byl favoritem číslo jedna rychlonohý univerzál Brit Tim Don, který na poloviční distanci patří k nejlepším na světě. Tehdejší mistr světa v olympijském triatlonu ani v Monterrey nenašel přemožitele a díky suverénně nejrychlejšímu běhu dne obohatil své portfolio výsledku o další cenný triumf. Druhé místo vybojoval díky vyváženému výkonu Kanaďan Trevor Wurtele. Trio nejlepších mužů na piedestalu doplnil Matt Chrabot. Ženský závod na sebe strhl pozornost díky přítomnosti několikanásobné světové šampiónky Mirindy Carfrae. Australanka, ale na poloviční distanci výkonnostně nevyčnívá a svou pověst potvrdila i na tomto závodě. I přes nejrychlejší běžecký čas dne dosáhla až na bronzové umístění. Druhé místo patří Dánce Pedersen. Z vítězství se radovala Kanaďanka Heather Wurtele.

 

Hodnocení:
Přečteno 579x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?