Ospalý se stal mistrem Evropy v duatlonu!

7.10.2006 -
Na závěr sezóny si Filip Ospalý spravil chuť. Poté co se mu nevydařilo ME a ani MS v triatlonu, získal zlatou medaili z evropského šampionátu v duatlonu. Italské Rimini bylo nakloněno i dalším českým závodníkům, neboť bronz připadl Vendule Frintové a v K23 získala taktéž třetí místo Radka Vodičková.
Na ME v duatlonu odjela česká výprava s vysokými ambicemi. A po právu. Vendula Frintová obhajovala loňský titul mistryně Evropy z maďarského Debrecenu a Filip Ospalý vloni skončil na druhé příčce.

Ospalý zařízl specialisty na duatlon!
V mužích měla česká výprava trojnásobné zastoupení v podobě Filipa Ospalého, Dana Fekla a Stanislava Cibulky. Na startovní čáře se sešla výborná duatlonová konkurence. S nejlepšími na špici dokázal držet krok pouze Filip Ospalý, který prvních 10 km zaběhl za 33:26. Dan Fekl nepatrně ztrácel 33:54.

Na kole se vytvořil početný balík, který se vzornou spoluprácí vzdaloval soupeřům. Nakonec získali minutový náskok nad ostatními soupeři. "Při cyklistice začalo pršet a pár lidí v zatáčkách spadlo," komentoval Ospalý pro diktafon ČTK.

Na závěrečnou 5-ti kilometrovou porci vybíhal ze třetí pozice a na první místo se propracoval až 500m před cílem. Ve finiši si stihl vzít českou vlajku a mohl si vychutnat pocity čerstvého mistra Evropy v duatlonu. Stal se tak prvním Čechem, který dokázal získat tento primát. Druhý se ztrátou 8 vteřin skončil Portugalec Barruncho a třetí Francouz Grenetier.

„Sjela se kompletní evropská duatlonová špička, takže obavy tu byly hlavně z belgických bratrů Vansteelantových, ale závod mi vyšel ideálně. Cítím se dobře, mnohem lépe než před mistrovstvím světa,“ říkal Ospalý. Další reprezentanti Dan Fekl skončil na 15.místě a Stanislav Cibulka doběhl 28.

Filip Ospalý se letos ještě zúčastní obou zbylých závodů SP v triatlonu.

Frintová obhajovala zlato
Na Vendulu Frintovou čekal před závodem nelehký úkol. Pokusit se obhájit loňské duatlonové zlato z Debrecenu. Avšak v závodu kralovala mladičká triatlonistka z Portugalska Vannesa Fernandes. Nevídaným sólo způsobem start cíl získala titul mistryně Evropy.

Naše Vendula Frintová  na kole spolupracovala s třemi závodnicemi Catrionou, Morrisonovou a zkušenou Burgosovou. V závěrečných pěti kilometrech nestačila pouze na Španělku Burgos a získala skvělé třetí místo. Vendula se podobně jako Filip Ospalý chystá na dva závěrečné podniky SP v triatlonu. „Jsem spokojená, i když jsem neobhájila první místo. Brala jsem to hlavně jako přípravu na závěrečné závody," citovala pro ČTK

Vodičková veze bronz z K23
V mužích K23 začal Petr Kasl skvěle. 10 km zvládl za 33:55 a na kolo nasedal jako třetí. Bohužel v závěrečném běhu mu chyběli síly a propadl se na 8.místo. V ženské K23 se na stratu sešlo pouze 8 závodnic. Radka Vodičková nasedala na kolo na 3.- 4. místě společně s Maďarkou Koch. V závěrečném běhu však maďarská reprezentantka  nestačila na Radku, která si tak z apeninského poloostrova odváží bronzovou medaili.

V juniorech pomýšlel Petr Soukup na první desítku. Avšak musel se spokojit až 25.místem. Petrovi nevyšel první běh a bylo po nadějích na dobré umístění. Závod vyhrál Angličan Alistair Brownlee, který triumfoval i  na letošním MS v triatlonu v Lausanne.  V Juniorkách dostala příležitost Lea Johanidesová, která letos spadala ještě do dorosteneckých kategorií. Lea skončila na 8.místě.

¨
Start juniorů. (vlevo Tomášek, uprostřed Soukup, vpravo Jeníček)

Radka Vodičková získala třetí místo v K23

Vendula Frintová v depu

Frintová ve stopách Španělky Burgos

Cílová rovinka pro Vendulu Frintovou

Filip Ospalý po úvodních 10 km kontroloval čelo závodu

"Mazácký kousek" Na druhého měl náskok pouhých 8 vteřin a  přesto stihl zlatou medaili přivítat s českou vlajkou...