Akademici vylovili z Ženevského jezera tři medaile

26.08.2006 -
Týden před MS ELITE ve švýcarském Lausanne se na mírně odlišných tratích uskutečnilo akademické MS. „Organizace závodu byla prvotřídní,“ hodnotil Ruda Slaba, člen výpravy. V mužích si nejlépe vedl pátý Martin Pejsar. V ženách výrazného úspěchu dosáhla Radka Vodičková, která si odváží stříbrnou medaili.
Pejsar zaostal 47 sekund za medailí
V mužském závodu jsme měli na startu pětici závodníků. Po 1500m v Ženevském jezeře se na špici objevili dle očekávání výborní plavci Jaňour, Švarc, Čelůstka a s minimální ztrátou na ně i Martin Pejsar. Petr Bureš zaostal o něco více a tato ztráta ho odsoudila do druhého cyklistického balíku. Jan Jaňour cyklistickou část nedokončil, neboť v prudkém sjezdu se střetl s kočkou a vážně si poničil kolo.

Martin Pejsar ucítil šanci na úspěch a na metě 2,5km figuroval dokonce na prvním místě. Nastolené tempo však po celých 10 km neudržel a skončil na konečné 5. pozici. Zvítězil Brit Wiltshire

Druhý nejlepší výsledek zaznamenal Petr Bureš, který po kole utočil ze zadních pozic a doběhl 13. Jan Čelůstka finišoval na 17.místě a Přemek Švarc, který v průběhu cyklistiky odpadl z prvního balíku skončil 24. Celkově obsadil mužský tým vynikající 2.místo.

Stříbrná Vodičková
Počasí ženám zrovna nepřálo a z oblohy se během závodu spustil nepříjemný liják. V ženách se trojlístek Vodičková, Trnková, Kolomazníková objevil po plavání na špici závodu.

První balík stihly zachytit první dvě jmenované. Trnková však nestačila tempu a začala se postupně propadat. Eva Kolomazníková se v menší skupince pohybovala za prvním balíkem. Skvělý výkon po celých 40 km odvedla Radka Vodičková a od začátku běžecké disciplíny se usadila na druhé pozici. V cíli se tak mohla radovat ze stříbrné medaile. Za vítěznou Němkou Brunkhorst zaostala o 48 vteřin.

Vendula Trnková se v cíli musela spokojit s 15.příčkou a studentka medicíny Eva Kolomazníková se 17.pozicí. V hodnocení týmu však česká děvčata neodešly s prázdnou a radovaly se z bronzové placky.