Triatlonistka Frintová sedmá ve finále Světového poháru

13.11.2005 -
New Plymouth - Výborný výkon předvedla na závěr sezony česká traitlonistka Vendula Frintová. Ve finále Světového poháru, dvojnásob hodnoceného bodově i finančně, obsadila na Novém Zélandu 7. příčku. „Je to možná nejcennnější výsledek roku,“ pochválil ji její kouč Jiří Seidl. Frintová už získala medaili na MS do 23 let.

„Cítila jsem se velmi dobře, zaplavala jsem a pak se mi běželo skvěle,“ vzkázala náchodská triatlonistka. Frintová zaznamenala 4. nejlepší čas v běhu. Na Zélandu byla uchvácena ze svátku svého sportu, jehož se ve všech kategoriích účastnilo téměř 1800 závodníků a sledovalo ho 90 000 diváků.

„Měla jsem ještě dost sil i chuti závodit,“ vysvětlila, proč vydržela ve formě až do listopadu, jako jediná z českých závodníků. K nákladné výpravě využila osobního konta reprezentantů, díky prémiím si na ni vydělá.

Neuvěřitelný výkon ukázala v běžecké části mistryně Evropy, mladičká Portugalka Vanessa Fernandesová. Jeho zásluhou získala sedmý triumf ve Světovém poháru v řadě.

Mezi muži se ve finiši odehrála nejdramatičtější bitva všech dob, jak se shodli přítomní experti. Zvítězil domácí Bevan Docherty, mistr světa z roku 2004 těsně před krajanem Krisem Gemmellem. Světový pohár vyhrál celkově Američan Hunter Kemper.
 SP New Plymouth (1,5-40-10): Muži: 1. Docherty 1:54:29, 2. Gemmell (oba NZ) 1:54:32, 3. Henning (Dán.) 1:54:34, 4. Kemper (USA) 1:54:40. Ženy: 1. Fernandesová (Port.) 2:04:51, 2. Luxfordová 2:06:04, 3. Snowsillová (obě Austr.) 2:06:11,...7. Frintová 2:08:27.