Stříbro v Macau a skalp exmistra světa

24.08.2005 -
Tento víkend se konal v tropickém Macau dalši závod ITU Asian Continental Cup. Závod byl poznamenán silnými monzunovými dešti, které utichly až těsně před startem. Zvláštnosti byl časný start v 6:15 ráno. (Jan Řehula)

Tento víkend se konal v tropickém Macau dalši závod ITU Asian Continental Cup.

Závod byl poznamenán silnými monzunovými dešti, které utichly až těsně před startem.

Zvláštnosti byl časný start v 6:15 ráno.Vstávali jsme ve 4 hodiny , byl to trochu šok.!

Plaváni se odehrávalo v krásnem slanovodním jezeru v centru půlmilionového města.

Na startu se sešla kvalitní konkurence z 10ti zemi . Favority závodu byli v mužích Brice Quirk a dvojnásobný mistr světa Peter Robertson z Austrálie.

Po úvodním plaváni se na cele vytvořila 9ti členná skupina, kterou se mi podařilo častými nástupy na kole cca po 20 minutách cyklistického kriteria roztrhat.No začátku běhu tvořila celo závodu petice závodníku :

Australan Quirk a Robertson,Řehula,Rakušan Horvat a Jihoafričan Storm. Po drtivém nástupu Robertsona jsem se prodral na druhé místo a Quirk si zkušeně hlídal 3.pozici. Po přibližně 3km se Quirk přehnal přes mě i Robertsona na vedoucí pozici. Mě se nakonec přibližně v polovině běžecké desítky podařilo dostat nástupem před Robertsona na druhou pozici ,kterou jsem udržel až do cíle a zdrceny Robertson se do cíle dostal nakonec třetí s téměř dvouminutovou ztrátou.

Zlatým hřebem našeho dobrodružství bylo zmeškáni letadla při cestě zpět,kdy se nám podařilo místo ve 2a.m. přijít do odletové haly ve 2p.m. a tak si ještě užíváme par dni v Macau,než se nám dostane volného místa v letadle na zpáteční cestu do Seoulu.

Další zastávkou bude asi MS v japonském GAMAGORI 11.9. a pote ostrý test na olympijské trati v rámci Světového poháru v PEKINGU 18.9.