Víkendová vizitka Michala Kumstáta? Dvě vítězství!

30.07.2006 -
Na rovinatých tratích (0,75-20-5)km v Ostré u Nymburka pokračoval další závod ČP K19. Na společném startu s juniory se sešla solidní konkurence, ze které vyšel vítězně Michal Kumstát. O den dříve vyhrál i Vysočanký triatlon Kepák TT ligy. Druhý skončil František Kubínek a třetí Jaroslav Brynda. V ženách zvítězila Lenka Fanturová před dvojicí juniorek Kateřinou Lhotovou a Hankou Kolářovou.
Oproti minulému týdnu v Mělníku startovali dorostenci 5 minut před muži a juniory. Vyhrál Radek Roupec, který o svém vítězství rozhodl nejrychlejším během. V dorostenkách nenašla přemožitelku Lea Johanidesová.

Na společném startu mužů a juniorů se sešla obstojná konkurence. V juniorech chyběl pouze Petr Soukup, který se zúčastnil MS v duatlonu v kanadském Corner Brooku, kde obsadil 8.místo. V předstartovní listině jsme mohli zahlédnou jména jako Brynda, Kumstát, Hampejs a další.

Z vody se jako první vynořil Mašek s Kumstátem. Za nimi jim na paty dýchali Mužíček, Kubínek a Hampejs. S nepatrným, ale osudným rozestupem vylézali další adepti na přední příčky. Ze jmenované pětice nezachytil ostré tempo v úvodu cyklistiky Mašek a byl odsouzen do druhé 10-ti členné grupy. Závodníci na špici se první polovinu cyklistiky poctivě střídali, avšak v druhé desítce kilometrů se o tempo převážně staralo brněnské duo Kubínek, Kumstát. „Fana jel na kole opravdu prvotřídně,“ vysekl v cíli poklonu Kumstát.

Balík za nimi se nedokázal účinně zformovat a shodnout se na tempu a střídání. V prvním 10-ti km okruhu se i přesto dařilo náskok stahovat na vedoucí čtveřici, ale v druhém nechtěla převážná část závodníků střídat a akceptovat tempo skvěle jedoucího Bryndy. Ten měl taktických hrátek plné zuby a na 13 km se poprvé pokusil o únik. Byl však dostihnut. Na druhý pokus 2 km před cílem se mu již povedl vypracovat náskok a na běh vybíhal na 5.pozici. „Je škoda, že kluci neměli snahu jet se mnou. Ta šance dostihnout skupinku před námi tam byla. Špice jsme tahal dlouho, ale až na tři výjimky nikdo nechtěl spolupracovat,“ řekl Brynda.

V závěrečné 5-ti km disciplíně si to na čele ve vysokém tempu rozdávali Kumstát s Kubínkem. Ke konci se nepatrně odpoutal Kumstát a v cíli byl o dvě sekundy rychleji než Kubínek. Na celkové třetí místo se propracoval Brynda.

Vítězný Michal Kumstát si den před závodem střihl kopcovitý triatlon ve Vysočanech u Brna. Kolo odjel společně s Vláďou Pospíchalem a na běhu si řekl rázně o vítězství. „Zda byla cítit únava, ze včerejška? Hlavně se to projevilo na kole. Na závod jsem odjel na kole a celkem jsem za den ujel 90 km, což není zrovna ideál před dalším sprintem. Ale vyšlo to,“ spokojeně dodal. A co udělá s finanční odměnou? „Musím v Brně zaplatit pronájem, takže se mi peníze náramně hodí,“ dodal.

Dobrovolný hasič z Blažovic a velký talent triatlonu František Kubínek nosí v hlavě jeden velký cíl. Uspět na MS juniorů. „Příští týden na závodě olympijských nadějí v Táboře bych rád usiloval o vítězství. MS má však jiný punc,“ řekl. O jeho skvělé formě svědčí středeční trénink s hlavním motivem 6 x 1km s tří minutovým meziklusem. „Průměrně jsme to chodil za 3:02,“ konstatoval jako by se nechumelilo.

V ženách zvítězila Lenka Fanturová. Na stupně vítězů ji doprovodili dvě juniorky Lhotová a Kolářová. Závod pro vítězku nezačal vůbec dobře. „V plavání jsem se strašně motala a závodnice před sebou jsem pokořila až nejrychlejším během,“ poodkryla průběh závodu. Chystá se na olympijský triatlon do Tábora, ale jak řekla konkurence tam bude úplně o něčem jiném.

Na závěr dodejme jednu zajímavost ze závodu žáků. Mladší žák Roman Roupec, kterého už nikdo nemůže předstihnout v celkovém bodování ČP dostal na jeden závod výjimku a mohl se na start postavit se staršími žáky. Na plavání i na cyklistice se neustále držel vepředu a v cíli se radoval z 5.místa. Že by nová triatlonová naděje?

František Kubínek při výběhu z vody...

za ním vylézali další triatleti...

Čtveřice na čele závodu. Zleva Kubínek, Mužíček, Hampejs, Kumstát

první dorostenec v cíli Radek Roupec

muži absolutně: 1.Kumstát, 2.Kubínek, 3.Brynda, 4 .Dvořák, 5.Svoboda, 6.Hampejs

první tři juniorky. 1.Lhotová, 2.Kolářová, 3.Vašinová

Brňáci se chtěli po závodě vyfotit s pohárem pro vítěze. Měli jsme však jednu podmínku. Na fotce musí být přítelkyně Franty Kubínka Katka.
4. v cíli Láďa Dvořák (vlevo) s úsměvem dodal. "Škoda, že jsme neměl na Bryndu. Na stupních vítězů mohli být pouze svěřenci Thomase Klímy."