V Mělníků zvítězil Bureš a Frintová

23.07.2006 -
DOPLNĚNO O FOTOGRAFIE ČP v triatlonu juniorů, dorostenců a žáků se uskutečnil za tropického počasí v Mělníků. Na společném startu se sešla solidní mužská konkurence a poměřila síly s našimi triatlonovými nadějemi. V mužích zvítězil plzeňský Petr Bureš a v ženách Vendula Frintová.
126 závodníků spadajících do kategorie dorostenců, juniorů a mužů odstartovalo změřit síly na sprinterských tratích (0,75-20-5) km. V juniorech se nakonec neobjevil František Kubínek, který dal přednost odpočinku.

Z vody na první pozici vylézal Jan Jaňour, který měl za sebou náročné soustředění na Seči. Za ním se vynořila menší skupinka, ve které nechyběl pozdější vítěz Petr Bureš, který k průběhu cyklistiky dodal: „Ze začátku závodu jsem se v menším balíků spíše vezl. Avšak ihned v prvním kopci jsem jim nastoupil a dojel si osamoceného Jana Jaňoura. S ním se výborně spolupracovalo, ale ke konci jsme zkusil i jemu takticky odjet a do depa jsme si přivezl náskok.“

Za vedoucí dvojicí se vytvořil zajímavě složený balík, ve kterém se o tempo převážně starali Wainer s Bryndou, ale i zbylí tři junioři (Soukup, Kroupa, Hirt) předvedli své cyklistické kvality. V posledním kopci za to vzal Lukáš Hirt a na jeho nástup stačil včas zareagovat pouze Kroupa. Hirt tak vybíhal na běh z průběžné 3. pozici. I on šel závod z plného tréninku. „Na soustředění na Seči se trénovalo 3-fázově, a únavu jsem začal cítil už na kole. Běh byl tragédie, ale po náročném tréninkovém týdnu nemohu čekat zázraky.“ komentoval svůj propadák na běhu. Petr Bureš si kontroloval bezpečný odstup na špici závodu a cílovou bránou proběhl jako vítěz. Z druhého místa se radoval Jan Jaňour a třetí Jan Wainer.

Vítězný Petr Bureš se pokusí co nejlépe vyladit na MČR v Karlových Varech a na akademické MS v Lausanne. „Start v Mělníku byl zapříčiněn mou přítomností v Čechách, protože se zúčastním svatby Lenky Radové, teda spíše hostiny,“ prozradil svůj pozávodní program.

Vendula Frintová se minulý týden zúčastnila otevřeného MS Německa na náročných tratích ve Schliersee, kde obsadila druhé místo. Od psaní bakalářské práce si tentokráte odskočila na tréninkový závod do Mělníku, kde po sólo výkonu nenašla přemožitelku a s přehledem zvítězila.

Kategorii juniorů vyhrál Petr Soukup a Kateřina Lhotová. V dorostencích kraloval Radek Roupec, který skončil celkově na 8.místě a Lea Johanidesová. Starší žáky ovládli Marek Novotný se Zuzanou Vlčkovou a v mladších zvítězili Roman Roupec s Petrou Vachulkovou.

Vendula Frintová

Rovnou ze soutředění na Seči přijel Jan Jaňour (2.místo)

Jan Wainer skončil celkově třetí

Vendula Frintová pojala závod v Mělníku jako kvalitní trénink

chladící lázeň po závodě...

stupně vítězů zleva (Brynda, Jaňour, Bureš, Wainer, Soukup, Kroupa, Tomášek, Roupec)