Závody olympijských nadějí - reportáž

12.06.2003 -
Tratě a zázemí nebyli určitě špatné, ale co se týče organizačního zajištění a bezpečnosti závodníků, lze z našeho subjektivního pohledu hovořit o velmi špatné práci, vyúsťující ve sražení naší závodnice, kaskadérské kousky ostatních na trati cyklistiky, ale i běhu. Závod se jel za plného provozu, se symbolickým omezením zajištěném hrstkou zmatených policistů a chybějících pořadatelů.

Výjezdu na Závody olympijských nadějí 2003 v triatlonu se zúčastnilo 20 mladých závodníků. Z toho 5 žáků (ročník 88/89), 5 žaček (ročník 88/89), 5 dorostenců (ročník 86/87), 5 dorostenek (ročník 86/87). Vedoucím výjezdu byl Pavel Valenta, trenérské zabezpečení obstarávali David Janata a Milan Dudek.

Akce probíhala v souladu s daným programem. Pouze start dorosteneckých kategorií byl pořadateli posunut o 20min, což bylo postupně oznamováno po 5 min intervalech.

Počasí bylo slunečné, panovala tropická horka, v průběhu všech dnů akce.

Závody probíhali v areálu u hotelu Amur na jižní straně Slunečních jezer. Žákovské kategorie startovali samostatně, ovšem dorostenci měli společný start s juniory.

Žáci a žačky soutěžili na tratích 0,4km plavání – 12km cyklistika – 3km běh. Dorostenci a dorostenky absolvovali 0,75km plavání – 20km cyklistika – 5km běh. Plavání probíhalo v jezeře, bez neoprénů, teplota vody 25°C. Žákovské kategorie měli jeden okruh 400m. Dorostenecké jeden okruh 750m. Cyklistika žákovských kategorií 12km se jela na otočku a zpět, po trati Senec-Blatná-a zpět. 20km pro dorostenecké kategorie se jelo také na otočku a zpět po trati Senec-Blatná-Kaplná-a zpět. Běh probíhal v kempovém areálu. Žákovské kategorie absolvovali celkem 3km na třech jednokilometrových okruzích. Dorostenci šli celkem 5km na dvou 2,5km okruzích.

Tratě a zázemí nebyli určitě špatné, ale co se týče organizačního zajištění a bezpečnosti závodníků, lze z našeho subjektivního pohledu hovořit o velmi špatné práci, vyúsťující ve sražení naší závodnice, kaskadérské kousky ostatních na trati cyklistiky, ale i běhu. Závod se jel za plného provozu, se symbolickým omezením zajištěném hrstkou zmatených policistů a chybějících pořadatelů.

A jak si vedli naši mladí reprezentanti?

V konkurenci pěti států (Chorvatsko, Maďarsko, Polsko, Česká republika, Slovensko) podali všichni bojovný a plnohodnotný výkon.