Triatlon PRE cup Jablonec n. N. – nejlepší opět Chroustovský

1.06.2003 -
Jablonec 1.červen - Český pohár PRE cup kategorie Open přivítal Jablonec n. N. Krásné počasí, výborná organizace a příjemné prostředí v okolí Mšenské přehrady přivítalo na 50 závodníků a početnou diváckou kulisu. Trať plavání s jedním výběhem na břeh vyhrál s malým náskokem Pavel Mužíček (TJ Bižuterie Jablonec) následovaný Jirkou Hampejsem (OT SK Sportprestiž), Pavlem Cikrtem (Delta Team Triatlon) a další čtveřicí závodníků
Jablonec 1.červen - Český pohár PRE cup kategorie Open přivítal Jablonec n. N. Krásné počasí, výborná organizace a příjemné prostředí v okolí Mšenské přehrady přivítalo na 50 závodníků a početnou diváckou kulisu. Trať plavání s jedním výběhem na břeh vyhrál s malým náskokem Pavel Mužíček (TJ Bižuterie Jablonec) následovaný Jirkou Hampejsem (OT SK Sportprestiž), Pavlem Cikrtem (Delta Team Triatlon) a další čtveřicí závodníků, kteří se také v dalším průběhu závodu poprali o přední místa.

Během cyklistické části ve vedoucí sedmičlenné  skupině nechyběl také domácí Štěpán Chroustovský, Jan Francke (oba TJ Bižuterie Jablonec), Jaroslav Brynda, a Pavel Münster (oba Labe Tri Club).  Na osamocené pronásledování se vydal Jan Vodehnal (Labe Tri Club), který však neměl proti dobře spolupracující skupině šanci a přijel po cyklistické části s minutovou ztrátou. Při běhu se mu nepovedlo smazat toto manko a posunul se pouze na konečné 5. místo.

Výkon Štěpána na běžecké části nenechal nikoho na pochybách, že bývalý vítěz Českého poháru v roce 2001 ještě zdaleka nepatří výkonností mezi „hobíky“, i když svou profesionální kariéru letos ukončil. Také určitě pomohlo fandění jeho manželky a ě-měsíční dcerky.  Do cíle doběhl s více než minutovým náskokem před Jardou Bryndou, který se po vleklých zdravotních problémech v loňské sezóně pokouší opět o návrat. Závod v Jablonci se mu rozhodně povedl. Pavel Münster vybojoval 3. místo a 4. místo v absolutním pořadí obsadil nejlepší junior Honza Francke.

Mezi ženami systémem start-cíl zvítězila Vendula Trnková (Author Triatlon Praha), jako 2. se umístila slovenská závodnice Zuzana Duranová (Labe Tri Club) před Ladislavou Císařovskou (R Team).
Závod byl velmi atraktivní i pro diváky, kteří měli možnost takřka z jednoho místa sledovat celý závod. Fundovaný komentář zajistil jablonecký triatlonista Pavel Kopáček a catteringové služby tradičně provozoval místní hasičský zbor. Mezi přihlížejícími nechyběli ani naši přední závodníci René Milichovský a Milan Kulman, kteří odpočívali po náročném sobotním závodě kategorie ITU v Brně.

Spokojenost se zajištěním a průběhem závodu vyjádřil také technický delegát pan Jan Krauz, který závod doporučil zařadit v příštím roce jako mistrovství republiky, popř. jako závod vyšší kategorie.
Český pohár pokračuje příští neděli (8.6.) M-ČR kategorií veteránů, dorostu, juniorů a juniorek (i nominační závod na ME) v Lázních Bělohrad.

Výsledky:
Muži: 1. Š. Chroustovský, 2. J. Brynda, 3. P. Monster, 4. J. Francke, 5. J. Vodehnal
Ženy: 1. V. Trnková, 2. Z. Duranová, 3. L. Císařová, 4. Lenka Hampejsová (OT SK Sportprestiž), 5. Daniela Širůčková (Labe Tri Club)
Muži K23. 1. Jan Rybín (Ironman Sudoměř), 2. Marek Hejna, 3. Vladislav Zušťák (oba TT Háje Praha)
Ženy K23:  1. V. Trnková, 2. Z. Duranová
Družstva: 1. Labe Tri Club, 2. TJ Bižuterie Jablonec, 3. OT SK Sportprestiž