Filip Ospalý zvítězil v závodě světové série na Azorech

27.05.2003 -
Portugalské Azorské ostrovy hostily další podnik ITU Point Race v triatlonu. Zamračené počasí s občasnými přeháňkami, velké vlny s teplotou vody 18 °C neodradilo 8000 diváků zhlédnout tuto sportovní událost. Ve slušné konkurenci si doběhl Filip Ospalý pro letošní první vítězství z závodě série ITU Point Race. Druhý v pořadí doběhl úřadující mistr světa Ivan Raňa.
Portugalské Azorské ostrovy hostily další podnik ITU Point Race v triatlonu. Zamračené počasí s občasnými přeháňkami, velké vlny s teplotou vody 18 °C  neodradilo 8000 diváků zhlédnout tuto sportovní událost.
Ve slušné konkurenci si doběhl Filip Ospalý pro letošní první vítězství z závodě série ITU Point Race. Druhý v pořadí doběhl úřadující mistr světa Ivan Raňa.
Ospalý vylézal z vody jako 4. Na kole se vytvořila silná skupina ze které se neustále pokoušel někdo ujet. Podařilo se to asi pětičlenné skupince ve které nechyběli ani Ospalý a Raňa. Balík pronásledovatelů je asi na 16 km dojel. První balík ale nezůstal dlouho pohromadě a naa 24 km se utrhla trojice závodníků, která si postupně vybudovala asi minutový náskok. Rozhodovalo se opět až v desetikilometrovém běhu. Filip Ospalý nasadil strojové tempo a na 6 km již neměl koho předbíhat. Svůj náskok 10 sekud na druhého Raňu si udržel až do cíle.

V závodě žen se rozhodovalo až ve sprintu na cílové čáře. Zvítězila letos famózně závodící německá závodnice Anna Ditmmer.

Výsledky (1,5 km plavání, 40 km kolo, 10 km běh):
1. Ospalý Filip 1:48:07, 2. Raňa Ivan (Šp.) -10 vt., 3. Jenkins Mark (Brit.) -20.

Ženy:
1. Dittmer Anna 2:00:07 (Něm.), 2. Fernandes Vanessa 2:00:11 (Por.), 3. Muroa Ainhoa (Šp.)