Zelenková skončila v Rothu pátá. Vytvořila nový rekord.

2.07.2006 -
Na rychlé trati v Rothu a při svém druhém Ironmanu přepsala Lucie Zelenková dosavadní nejlepší čas na dlouhých distancích Gábiny Loskotové z roku 2003. Trať zdolala v čase 9:32:05 a finišovala tak na 5.místě. V mužích porazil havajského krále Farise Al Sultana Chris McCormak.
Lucie Zelenková opět potvrdila plaveckou extratřídu a z vody se vynořila jako první žena s  časem 48:02. Rychlou trať kola s jedním stoupáním na Kalvarienberg zvládla v šestém nejrychlejším čase a závěrečný maratón za 3:25:04 ji vynesl na celkové 5.místo. Vytvořila tak doposud historicky nejlepší čas české ženy na ironmanských distancích. Závod v Rothu si vybrala pro báječnou atmosféru a také si chtěla vylepšit svůj čas ze svého premiérového vystoupení na dlouhých tratích v JARu.  Závod žen vyhrála Joana Lawn, která svůj úspěch okomentovala slovy: „Ten  největší v mé  kariéře.“

V mužích si sympatický Australan Chris McCormak doběhl pro třetí vítězství v Rothu a jen těsně nepřekonal magický čas osmi hodin. Jeho časomíra se zastavila na hodnotě 8:00:52. Ze svého vítězství se může těšit dvojnásob, neboť získal skalp havajského vítěze Farise Al-Sultana.