Miladatlon, Morkoman a Mistrovství SR

24.08.2020 -
Xterru Miladatlon v Ústí nad Labem ovládl Jan Šneberger, Morkomana vyhrává Vít Svozil. Mistrem Slovenské republiky se stává Richard Varga a Romana Gajdošová.

Miladatlon – Xterra

Ústí nad Labem přivítalo v sobotu pravé Xterra závodníky, kteří si mohli vybrat mezi třemi vzdálenostmi terénního triatlonu. Náročný závod značně zkomplikoval déšť, který udělal na trati své a samotné dokončení závodu bylo pro mnohé jediným vytouženým cílem závodu. Nejdelší variantu závodu v délkách poctivé Xterry (1,5km plavání, 32km kolo a 10km běh) nejlépe zvládl Honza Šneberger, který zvítězil s náskokem 4 minuty na druhého Filipa Srbeckého, který doběhl těsně před třetím borcem v cíli Jakubem Merlem.

V ženách se z vítězství radovala Lenka Fanturová, která doběhla do cíle asi 20 vteřin před druhou Štěpánkou Bisovou. Třetí v závodě žen dokončila Lenka Kotecká.

Dalším závodem ze série Xterra Czech tour bude v neděli 29.8. terénní triatlon Šindel Cup.

Podrobné výsledky

Morkoman

Ve Zlínském kraji v Morkovicích se v neděli konal Intervalový olympijský triatlon, který přivítal 86 závodníků. V silném startovním poli nechyběli ani Petr Vabroušek nebo David Jílek. Plavecká část závodu se odehrávala v 50m venkovním bazéně, cyklistická trať přichystala na závodníky převýšení přes 800m a závěrečný běh byl také velice kopcovitý. Trať však nejrychleji prolétl Vít Svozil, který v závěrečném běhu udolal Davida Jílka. Třetím mužem v cíli byl Václav Klakurka, který si na cyklistické části dokázal vybudovat dostatečný náskok na čtvrtého Petra Vabrouška.

Nejlepší ženou v závodě byla Helena Kotopulu.

Mistrovství Slovenské republiky – Žilina

V sobotu hostila Žilina Mistrovský závod v Olympijském triatlonu, kde si závodníci mohli porovnat svou výkonnost s nejlepším slovenským triatlonistou Richardem Vargou. Na start mužského závodu se mimo výborné slovenské reprezentanty postavili také mladí maďarští závodníci, kteří nejvíce potrápili vítěze Richarda Vargu. Nejlepším českým závodník byl celkově 18. Petr Vabroušek. V ženách se z vítězství radovala Romana Gajdošová.