Ultraman Vabroušek a Ironman New Zeland

10.03.2020 -
Petr Vabroušek vybojoval druhé místo v Ultra dlouhém triatlonu v Izraeli. Nejlepším českým závodníkem na Ironman New Zeland byl Filip Pavloň.

Ultraman Challenge Israel

Minulou středu odstartoval speciální triatlon, ve kterém závodníci museli zvládnout 10km plavání, 424km na kole a na závěr 84.4km běhu. Tyto vzdálenosti byly rozloženy do tří dnů, kdy první den na závodníky čekalo 10km plavání a 145km na kole. Druhý den se vydali závodníci na cyklistickou část v délce 276km a v závěrečném třetím dni běželi 84,4km. Závod dokončilo celkem 10 závodníků z celkového počtu 20 odvážlivců.

Celkem tři čeští ultramani se vydali zdolat tyto dlouhé tratě. Nejlepší z trojice závod dokončil Petr Vabroušek, který dlouho bojoval o první místo v celkovém hodnocení. V závěrečném běhu se však neudržel skvěle běžícího Dana Altermana a do cíle doběhl na druhém místě v celkovém čase 22h a 39minut. Petr Vabroušek chtěl nejvíce zaútočit ve druhém cyklistickém dni. Jak se tento útok Petrovi povedl popisuje na svém facebookovém profilu takto : Na vedoucího Dana Altermana jsem po včerejšku ztrácel 19 minut a tak jsem si přál, aby se tentokrát vítr otočil a já jsem měl větší šanci něco stáhnout. Na dnešek jsem chystal hlavní útok a byl jsem vyslyšen! Brutální jižák nás fénoval po celý den a byl to doslova očistec. Už teď je jasné, že většina účastníků dnes bohužel 12 hodinový limit nestihne... Já jsem to ale rval, co to šlo a myslím, že dnes jsem měl poprvé v životě radost ze sebemasochismu! Nakonec se mi na Dana podařilo najet rovných 19 minut a před zítřejším 85km během na něj v celkovém pořadí po dvou dnech a 15 hodinách na trati ztácím 8 vteřin! Zítra to bude očistec na druhou

(zdroj: facebook Ultraman Challenge Israel)

podrobné výsledky

Ironman New Zeland

Největší česko-australská naděje v závodě Radka Kahlefeldt Vodičková bohužel ze zdravotních důvodů nemohla závod dokončit, ale přesto se na startu závodu objevilo několik dalších českých závodníků. Nejlepším českým mužem byl v závodě Filip Pavloň, který se v umístil ve své věkové kategorii na hezkém 6.místě se hezkým časem 9:53:27. Nejlepší českou ženou byla po nedokončení Radky Dominika Pešková, která se ve své kategorii umístila na 16.místě.

(zdroj: facebook Filip Pavloň : IM Malaysie)