Německá dominance v Rügenu

10.09.2018 -
Florian Angert dokázal porazit úřadujícího šampiona z Kony Patricka Langeho, v první pětce pak skončilo pět Němců. V ženách německou nadvládu narušila Britka Hann, která se vklínila mezi dvě Laury.

Ironman 70.3, Rügen – half distance

Mezi muži využil Florian Angert svého skoro neuvěřitelného výkonu na kole (1:59:12) k dominanci v závodě. Díky tomu, že světovému šampionovi z Havaje Patricku Langemu ujel na kole, si dokázal udržet svůj náskok i na běhu. Třetí skončil další Němec Horst Reichel. Skvěle si vedl i Slovák Ondřej Kubo, který skončil na 6. místě hned za pěticí Němců. Nejrychlejším Čechem a 21. elitním závodníkem byl Jan Šneberger, který si podle vlastních slov nevybral úplně nejlepší den. „ No dali jsme s Laurou P. 3km...pak sem ji pustil dopředu. Žádná díra do světa ;) .. třeba příště,“ uvedl Jan v komentáři u své fotky na Facebooku. Druhým českým zástupcem byl David Procházka, který skončil na 4. místě v kategorii v čase 4:38:15.

Zdroj: Šnéba Team - profil na Facebooku

Mezi ženami pak dominovala Laura Philipp, která svým sokyním nedala sebemenší šanci a jela si svůj vlastní závod. Sice po plavání ještě minutu na čelo ztrácela, avšak fenomenálním výkonem na kole (2:12) si do druhého depa dovezla náskok 11 minut. Když k tomu navíc přidala i nejrychlejší výkon v závěrečném běhu, nebylo o vítězce pochyb. O 16 minut zpět za ní skončila Claire Hann, o další dvě minuty zpět finišovala Laura Zimmerman. I v ženském závodě jsme měli zástupkyni, Petra Jiránková ve své AG brala nepopulární 4. místo v čase 5:14:51.

Ironman 70.3, Santa Cruz – half distance

Australanka Sarah Crowley a Američan Eric Lagerstrom zvítězili v závodě Ironman 70.3 Santa Cruz.

Sarah si svoji ztrátu z plavání dojela na kole a díky druhému nejrychlejšímu běhu si ve finiši poradila s Kanaďankou Paulou Findlay, třetí za nimi skončila další Američanka Skye Moench.

To Eric si naopak z vody "vylovil" 39 vteřinový náskok na své pronásledovatele, díky velmi silné cyklistice dokázala za svými zády udržet bývalého elitního cyklistu Andrewa Talaského. Na běhu si pak vše pohlídal a druhého Bena Hoffmana porazil o 1:39. Třetí skončil Američan Justin Metzler.

ČR zaznamenala jeden dílčí úspěch, když svoji kategorii ovládl Mirek Boruta a v čase 4:21:57 bral celkové 38. místo.