Petr Soukup zazářil v Lanzarote

29.05.2018 -
Byl to víkend nabitý českými úspěchy! Petr Soukup si veze slot na Havaj, Simona Křivánková bere 5. místo v závodě Challenge Salou, Helena Karásková vítězně v Itálii a Lukáš Polan nejrychlejším Čechem v St. Pöltenu.

Ironman Lanzarote – full distance

Velmi sledovaným závodem z pohledu českého fanouška byl Ironman na Kanárských ostrovech. O slot na Havaj bojoval jeden z našich nejlepších triatlonistů posledních let – Petr Soukup. Díky perfektně zvládnuté mediální propagaci se již mohl téměř každý, kdo využívá sociální sítě, dozvědět o průběhu závodu. Ve stručnosti Vám přinášíme malý souhrn:

Petr na své poměry dobře vyplaval a z vody vylézal v kontaktu na čelo své věkové kategorie, rychlým depem se pohodlně usadil ve skupině svých největších soupeřů. Do 120. km jel velmi dobře a chvílemi se pohyboval i v TOP5 mezi všemi amatéry, poté ale přišla menší krize. Petr se s ní nakonec vypořádal velmi dobře a i díky skvěle zvládnuté taktice, si dovezl takovou ztrátu, kterou tušil, že může doběhnout. Běh pak byl v jeho podání excelentní. Díky běžeckému času pod 2:55 si doběhl pro 2. místo v kategorii, které znamenalo i 2. místo celkově mezi všemi amatéry. Petr by se mohl měřit i s elitou, neboť celkově dokončil na 14. místě. Veze si tak slot na Havaj, kde od něho můžeme očekávat útok na titul a možná i prvenství mezi všemi amatéry. Jeho cestu můžete sledovat zde: https://www.petrsoukuptri.com/

Závod v celkovém pořadí ovládli Ital Degasperi a Britka Lucy Gossage.

Muži

1. Alessandro Degasperi (ITA) 8:52:16 S 49:20 T1 2:21 B 5:03:32 T2 2:42 Run 2:54:23
2. Ivan Raña (ESP) 8:58:37 S 49:24 T1 2:23 B 5:07:38 T2 2:36 R 2:56:38
3. Cyril Viennot (FRA) 9:01:36 S 51:34 T1 2:28 B 5:13:31 T2 3:05 R 2:51:00

14. Petr Soukup (2. M30-34) 9:21:32 S 54:01 T1 2:26 B 5:27:12 T2 3:02 R 2:54:52

Ženy

1. Lucy Gossage (GBR) 9:49:27 S 58:43 T1 2:46 B 5:29:06 T2 3:14 R 3:15:39
2. Simone Mitchell (GBR) 9:54:03 S 1:00:53 T1 N/A B 5:38:06 T2 N/A R 3:08:00 * F30-34
3. Michelle Vesterby (DEN) 9:57:11 S 54:10 T1 2:28 B 5:38:08 T2 3:09 R 3:19:19

Challenge Salou – half distance

V tomto závodě předvedla výborný výkon česká reprezentantka Simona Křivánková. Jak už u ní bývá zvykem, poněkud ztratila v plavání, na kole předvedla solidní výkon a v běhu ukázala svoji sílu. Nejrychlejším ženským běžeckým výkonem dne (1:25) vybojovala konečné 5. místo mezi ženami.

Z celkového triumfu se radovali Australan Cameron Wurf a Španělka Judith C. Vacquera.

Ironman 70.3., St. Pölten – half distance

Laura Philipp a Michael Weiss zvítězili díky tomu, že během cyklistické části stáhli svoji ztrátu po plavání a na běhu předvedli nejlepší výkony ze všech. Weiss dokázal stlačit svůj běžecký čas pod 70 minut, Philipp pod 80 minut, pro mnohé výkony z říše snů i v samostatném běžeckém závodě!

Nejrychlejším českým závodníkem byl Lukáš Polan, který finišoval na 21. místě mezi elitou v čase 4:38:06.

Xterra Italy

V tomto závodě také byli vidět čeští závodníci. Z vítězství se po tuhém boji radovala Helena Karásková, Jan Kubíček skončil na 20. místě.