Měl jsem těžké nohy a prakticky jsem neběžel, říká Honza Jakubíček po IM Nový Zéland

7.03.2018 -
O víkendu se závodilo na zajímavých tratích krásného Nového Zélandu. Ironmanský zářez zkraje sezony si připsal ostřílený borec Honza Jakubíček, který finišoval v čase 9:40 a ve své věkové skupině se umístil v první desítce. Více v rozhovoru

V závodě IRONMAN Nový Zéland jsi v čase 9:40 obsadil 40.místo v celkovém pořadí a 7. místo ve své Age group. Jaké jsou tvé dojmy po závodě?

Je to stejné jako prakticky pokaždé, už se těším na další trénink i závody.

Zaplaval jsi za 54 minut, na kole jsi zaznamenal čas 5:07 a maraton zaběhl za 3:30. Jak hodnotíš svůj předvedený výkon?

S výkonem bohužel nezbývá, než být spokojený. Ještě pár dní před závodem jsem se necítil moc dobře a poslední tři týdny před závodem jsem toho ani moc nenatrénoval, takže jsem spíš doufal, že se nějak se ctí dostanu do cíle.

Na Zéland jsi odcestoval několik týdnů před závodem. Jaká byla předzávodní příprava?

Stihnul jsem prakticky jen základní objem a jinak nic moc. Odjel jsem trénovat na Zéland už o pár týdnů dřív, ale i tak mi přišlo, že to bylo málo. Jinak tréninkové podmínky v Rotorua na severním ostrově, kousek od místa závodu byly skvělé a doufám, že se tam ještě někdy dostanu v podobném formátu..

Proč padla volba startovat zrovna na tomto závodě zkraje sezony?

Hlavně proto, že jsem chtěl zmizet někam do tepla a kromě toho Nový Zeland je nádherný. Tak bylo ideální spojit pobyt v teple s cestováním s tréninkem a závodem.

Popsal bys vývoj závodu v jednotlivých disciplínách?

No vzhledem k tomu, jakou jsem (ne)cítil před závodem formu, tak jsem vůbec nesledoval, jak se pro mě závod vyvíjí a jel jsem si svoje už od začátku. Cílový čas, myslím celkem dobře zobrazil to, jak jsem se při závodu cítil a jak jsem měl natrénováno.

Prošel sis výraznější krizí? Jak se to projevilo?

Krize samozřejmě přišla, díky absenci v tréninku jsem už na konci cyklistiky a hlavně už od počátku běhu měl hrozně těžké nohy a prakticky jsem neběžel.

Na start se postavila i Helena Kotopulu, která ve své premiéře mezi profesionálkami brala v čase 9:44 velmi kvalitní šestou příčku. Co říkáš na její výkon?

Helena závodila podle mě výborně, jen škoda malého zaváhání na kole. Ale běžela jako robot..(3:14 pozn.red.)

Přiblížil bys našim čtenářům atmosféru a tratě závodu?

Atmosféra na startu byla skvělá, stejně tak i na velké části běžecké trati. Prakticky celé město fandilo a trať závodu byla překvapivě příjemná. Plavání v klidném jezeře, rychlé kolo a běh byl trošku houpavý. V každém okruhu bylo pár krátkých ostrých výběhů a seběhů, které nebyly moc příjemné, ale počasí bylo v den závodu skvělé, takže celkově byl z tohoto pohledu závod hezký a vydařený.

Které další závody se chystáš absolvovat?

Letos jedu půlku Ocean Lava v Černé hoře, Czechmana, a pak vrchol sezony IM Klagenfurt. Zbytek ještě nemám rozmyšlený, vím že pojedu do Zell am See.