První závod aquatlonového poharu ovladli Volar a Hrušková

4.03.2018 -
ČESKÉ BUDĚJOVICE, 3. března 2018 – Český aquatlonový pohár odstartoval závodem v Českých Budějovicích. Z vítězství se v sobotu 3. března radovali Jan Volár a Alžběta Hrušková.

Pořadatelé EGE Aquatlonu České Budějovice se obávali mrazivého počasí, které v týdnu před závodem v Česku panovalo. „Nakonec ale bylo docela příjemně a na běžeckou část vystoupala teplota lehce nad nulu,“ říká ředitel závodu Rostislav Šimůnek.

Na startu se sešlo 215 závodníků, účastnický rekord se tak v letošním roce překonat nepodařilo. Kromě počasí se na tom mohla podepsat také chřipková epidemie. „Před závodem jsme si říkali, že když překonáme 200 účastníků, budeme spokojení. Takže jsme nadmíru spokojení,“ dodává Šimůnek.

Na závodníky čekalo 400 metrů plavání a 5000 metrů běhu. Dopolední plaveckou část absolvovali aquatlonisté v padesátimetrovém bazénu na Plaveckém stadionu. V kategorii žen nejlépe plavala Michaela Procházková. Anežka Hrušková na ni ale ztratila jen vteřinu, Alžběta Hrušková pak zaostávala o pět vteřin.

Při běhu v blízkém Parku Stromovka ale jasně dominovala Alžběta Hrušková, která si doběhla pro suverénní vítězství. Druhou Terezu Svobodovou porazila o 2 minuty a 22 vteřin! Bronz si z Českých Budějovic odvezla Zuzana Pičmanová.

V mužích rozhodl běh

V kategorii mužů byla po plavecké části situace mimořádně vyrovnaná. Nejrychlejší byli Jan Volár s Filipem Michálkem, kteří zaznamenali stejný čas (4:34,7). Jedinou desetinu pak ztrácel Filip Václavík. A v odstupu dvou vteřin byli další dva závodníci!

„Doufal jsem, že poplavu o trochu rychleji. Kluci mi před startem říkali, že mají na to, aby plavali za 4:20, tak jsem se jich držel. Když jsme doplavali poskládaní v jedné desetině, bylo nám jasné, že důležitější bude běh. Ten jsem chtěl začít v rychlém tempu, věděl jsem totiž, že Martin Semerád bude jen kousek za mnou a že on má starty rychlé. Nechtěl jsem, aby mě doběhl. Nakonec jsem si ale vítězství v pohodě pohlídal,“ popsal závod ze svého pohledu Jan Volár, který zvládl pětikilometrovou trať za 15:44,9 a připsal si nejrychlejší běžecký čas. Druhý doběhl s odstupem 32 vteřin Radim Grebik, třetí finišoval Martin Semerád.

„Jsem za vítězství rád, je ale pravda, že v Českých Budějovicích nebyla nejtěžší možná konkurence. Řada kluků je teď na soustředění na Gran Canarii,“ dodal Jan Volár.

AQUATLON CZECHTRISERIES (český pohár v aquatlonu) pokračuje 31. března závodem v Jablonci nad Nisou, kde se bude zároveň bojovat o tituly mistrů republiky.