Souhrn prvních letošních závodů

12.02.2018 -
Zatímco u nás přišla zima a i v nižších nadmořských výškách můžeme vyrazit na běžky, ve světě se již opět naplno závodí. Za poslední měsíc jsme byli svědky již několika zajímavých výsledků. Více v našem souhrnu.

World Cup, Cape Town/ sprint distance

Domácí Richard Murray a Britka Vicky Holland zvítězili v závodě světového poháru v JAR.

Murray rozhodl o svém triumfu v závěrečném běhu, neboť 5km tratí doslova prolétl za 14:25! Na stupně vítězů ho doprovodil jeho krajan Henri Schoeman a Rakušan Lukas Pertl.

V ženské kategorii to byla dominance britských závodnic. Zvítězila bronzová olympijská medailistka Vicky Holland, která všem utekla a 5 km zvládla za 16:36. Druhá za ní skončila její krajanka Non Stanford, třetí místo vybojovala Maďarka Zsanett Bragmayer.

Ironman 70.3, Dubai/ half distance

Svojí velkou sílu ukázal dvojnásobný olympijský vítěz Alistair Brownlee, který dominoval  prvnímu ze tří závodů tzv. Triple Crown series, kdy vítěz všech tří závodů vyhrává $1.000.000. O tuto výhru se může v dalších dvou závodech ucházet i Anne Haug, která zvítězila mezi ženami.

U obou se jednalo o celkem výrazné vítězství, Alistair porazil druhého v cíli téměř o 7 minut, Anne pak byla o necelých 5 minut rychlejší než druhá v cíli.