Vendula Frintová zakončila sezónu vítězstvím ve finále EP

9.10.2017 -
Dva týdny po svém triumfu ve SP přidala Vendula Frintová další prvenství, tentokrát ve finálovém závodě EP. Skvělý závěr sezóny navíc završila druhým místem v celkovém pořadí ETU Evropského poháru.

Mellila ETU European Cup Final/ olympic distance

Dva týdny a nějakých 500 km vzdušnou čarou dělilo dvě vítězství Venduly Frintové na vrcholných závodech olympijského triatlonu. Po svém triumfu v jihozápadním španělském městě Huelva přidala Vendula další prvenství, tentokrát v jednom ze dvou španělských měst na středomořském pobřeží severní Afriky. Toto autonomní španělské město, které je obklopeno Marokem, hostilo finálový závod EP.

Zdroj: Jiří Seidl

V Mellile se pro Vendulu Frintovou vyvíjel závod slibně již od první disciplíny. Po plavání se držela v hlavní skupině, která stíhala jen osamocenou Rusku Ambrosimovou. Brzy se vše ale sjelo a Vendula v této vedoucí skupině absolvovala téměř celou cyklistickou část. Až do dramatického okamžiku v posledním kole.

„Na začátku cyklistické části nás bylo ve vedoucí skupině asi patnáct, pak ale přišly nějaké pády a zůstalo nás asi deset,“ popisovala Frintová po závodě moment, který ji mohl stát vítězství. „Jeli jsme po cestě, která byla rozdělená kužely na dvě části – po jedné straně se jelo tam a po druhé zpátky. Trošku jsem se tam nevešla, najela jsem do jednoho z kuželů a spadla jsem. Těžko říct, kdo to vlastně zavinil – holčina přede mnou mě sice trochu vytlačila, ale podle mě za to ani ona nemohla. Pak jsem musela nahazovat řetěz a ztratila jsem zhruba třicet vteřin.“

Vendula se ale nevzdávala a odstartovala ten pravý běžecký koncert, který gradoval zhruba kilometr před cílem, kdy doběhla dosud vedoucí Belgičanku Clairesovou. Od této chvíle to byl už jen její závod, ve kterém si doběhla pro další skvělé vítězství. Druhá nakonec skončila Ruska Ambrosimová, která ještě v posledních metrech zdolala Belgičanku.

„Za vítězství jsem moc ráda. Byl to můj poslední závod v letošní sezoně, kterou můžu jako celek hodnotit kladně. Hlavně její závěr se mi povedl,“ uzavřela spokojená vítězka, která se v pořadí ETU Evropského poháru zařadila na konečné druhé místo. Zlato patří Rusce Abrosimovové – o jejím vítězství bylo rozhodnuto již před finálovým závodem, neboť měla započítány o dva závody více než Vendula.

Vendula Frintová navíc potvrdila dlouhodobě skvělou výkonnost. V celkovém pořadí ITU, které se počítá ze dvou předchozích sezón, se totiž drží na výborném 14.místě.

Muži

1.       Jelle Geens                                                      1:51:16

2.       Raphael Montoya                                            1:51:29

3.       Uxio Abuin Ares                                               1:51:46

Ženy

1.    Vendula Frintová                                          2:05:01

2.    Anastasia Abrosimova                                  2:05:09

3.    Claire Michel                                                 2:05:14

Sarasota ITU World Cup/ sprint distance (duatlon)

Jan Čelůstka se vydal přes půlku světa na závod SP v olympijském triatlonu, aby se tři dny před startem dozvěděl, že se kvůli špatné kvalitě vody pojede duatlon. Aby toho nebylo málo, tak pár hodin před startem byli organizátoři nuceni z důvodu vysokých teplot tratě zkrátit na polovinu.

Jan Čelůstka; ač věděl, že to pro něj není zrovna ideální; se nezalekl a vybojoval solidní 18.místo, přičemž porazil například bronzového medailistu z posledních OH. Skvěle závodila i jeho přítelkyně a slovenská reprezentantka, Romana Gajdošová, která dojela na 9.místě.

Mauritius ATU African Cup/ olympic distance

Ondřej Olšar si svým 6.místem v závodě afrického poháru připsal solidní přísun bodů do světového žebříčku. Kromě bodů ale získal i potřebné zkušenosti, které se mu budou v budoucnu hodit.