Petr Vabroušek a Jakub Langhammer vybojovali umístění v TOP10

21.08.2017 -
Na víkendových závodech ze série Ironman se dařilo českým profesionálům. Petr Vabroušek vybojoval své 80. umístění v TOP10 v kanadském Mont-Tremblant a Jakub Langhammer zaznamenal své nejlepší umístění v elitní kategorii v závodech Ironman 70.3.

Ironman Mont - Tremblant/ full distance

Petr Vabroušek ukazuje, že v letošní sezóně má skvělou formu. V závodě Ironman Mont-Tremblant dokázal vybojovat své již 80. umístění v TOP10 ve své kariéře.

Petr si především pochvaloval pravidlo 12 metrového odstupu mezi jednotlivými závodníky během cyklistické části. I díky tomu mohl stáhnout svojí tradiční ztrátu po plavání. Petr se pak během běžecké části dokázal propracovat dokonce až na 5. příčku. V závěru pak lehce ztratil a propadl se na konečné 7. místo.

3.       Jennie Hansen                               9:25:58

Zdroj: Petr Vabroušek - Facebook (V předzávodním souboji s Čechoameričanem Peterem Kotlandem ;) )

Ironman 70.3 Bintan/ half distance

Jakub Langhammer  věnoval své aklimatizaci v blízkosti závodu poctivých 14 dní a vyplatilo se. Vyrovnanými výkony ve všech částech dokončil na výborném 6. místě mezi profesionály a zaznamenal tak svůj životní výsledek.

Ironman Kalmar/ full distance

Nejrychlejším z Čechů byl Lukáš Polan, který skončil na 15.místě v elitní kategorii. Z českých žen se ukázala v dobrém světle Daniela Pešková, která obsadila 11. místo v kategorii v čase 11:23:14.

MPRO: 15. Lukáš Polan za 9:39:10

M35: 28. Daniel Galandr za 9:59:13, 193. Nikolay Rozhok za 12:17:22, 218. Jiří Čepura za 12:49:46

M45: 106. Miroslav Urban za 11:10:57, 114. František Crkva za 11:17:18

Ž30: 11. Daniela Pešková za 11:23:14

Ironman Copenhagen/ full distance

V Dánsku závod ovládla domácí profesionálka Michelle Vesterby, která dokázala dokonce obsadit 13. místo v celkovém pořadí i mezi muži. V českém mini souboji  těsně zvítězil Martin Řezáč o 10 vteřin před Milanem Oslíkem.