Přemysl Švarc zvládl "půlku" pod 4 hodiny. Simona Křivánková opět zářila

14.08.2017 -
Ve výborném světle se předvedl Přemysl Švarc v závodě Challenge Turku ve středním triatlonu, kde v elitní kategorii obsadil 7. místo a pokořil hranici čtyř hodin. V Regensburgu se pak zrodil český double v TOP10 v elitní kategorii žen, kdy Simona Křivánková skončila na 2. místě a Jana Candrová jako 7. V Hamburku se jel závod Ironman, kde byl nejrychlejší z Čechů Tomáš Ekl, který svým třetím místem v kategorii bral slot na Havaj.

Challenge Turku/ half distance

Přemysl Švarc si celkem spravil chuť po závodě Challenge Prague, kde přepálil kolo a na běhu se spíše trápil. Ve Finsku se poučil a na kole si jel více svůj závod. Hodně pak útočil v běžecké části. Kdyby nedošlo ke krizi na 13. km běhu, bral by i vyhlašované umístění v TOP6. Takto se musel spokojit se 7. místem, které ale vybojoval díky velmi kvalitnímu času těsně pod 4 hodiny.

„Plavání poměrně rychlé (avg 1:11/100m), ale lezu v 1. balíku. Na kole 6 km s nejlepšími, ale jedu znovu nad ANP, tak si vystupuji. V dalším balíku už se mi jede lépe, ale postupem času jedu hodně na limitu. Na 80. km tak raději znovu vystupuji, abych se dal před během do kupy a získanou ztrátu dohnal během,“ mimo jiné uvedl Přemek na svém profilu na Facebooku.

Zdroj: Přemysl Švarc - profil na Facebooku

Mezi muži pak zvítězil Dylan Mcneice, v ženách byla nejrychlejší domácí Kaisa Sali.

Challenge Regensburg/ full distance

I v Regensbugu jsme měli silné zastoupení v PRO kategorii. Simona Křivánková vybojovala celkově 2. místo a společně s Janou Candrovou, která dokončila na výborném 7.místě, se postarali o dvojí zastoupení v TOP10 v elitní kategorii. Navíc se dařilo i našim závodníkům v Age group. Miroslav Rybáček se svým 3. místem v kategorii a nejrychlejším časem mezi českými závodníky postaral o druhé české medailové umístění.

Ironman Hamburg/ full distance

V Hamburku se české barvy také neztratily. Nejrychleji z českých závodníků byl v cíli Tomáš Ekl, který svým 15. místem celkově a třetím v nabité kategorii M30-34 získal možnost startu na Havaji,  kterou však odmítl. O svém pódiovém umístění rozhodl až v závěru závodu, v cíli ho od 5. muže v jeho kategorii (pozice, která již nezajišťovala slot na MS) dělilo jen 78 vteřin.

V TOP10 ve své kategorii ještě skončili Lukáš Polan (8.místo v PRO) a Miroslav Mikula (7.místo v M45-49).

V závodě pak byli nejrychlejší James Cunnama a Daniela Sämmler.