Známý triatlonový pár ovládl MČR ve sprintu v Táboře

31.07.2017 -
V Táboře se v neděli odehrávalo MČR na sprintových distancích. Z vítězství se radovali Jan Čelůstka a Romana Gajdošová. Navíc se zde jel i EP juniorů, kde fantastickým výkonem oslnila Iveta Fairaislová, která vybojovala 2.místo mezi juniorkami. V Praze se v rámci Challenge Prague jel i krátký závod pro širokou veřejnost, zde byli nejrychlejší z Čechů Ondřej Němeček a Tereza Skuhrová.

E.on Triatlon Tábor, MČR ve sprintu a EP juniorů/ sprint distance

Letošní sezóna v krátkém triatlonu je pod taktovkou dvojice, která spolu sdílí nejen triatlonové úspěchy. Jan Čelůstka a Slovenka Romana Gajdošová opět zvítězili v závodě ČP v OH triatlonu. Mistryní ČR se však stala Pavlína Poláčková, která do cíle dorazila jako první z Češek.

V závodě EP juniorů se ve skvělém výkonu předvedla Iveta Fairaislová, která se po zranění dokázala skvěle připravit a obsadit stříbrnou pozici. Nejrychlejším z Čechů byl věkem ještě dorostenec Radim Grebík, který skončil na solidním 13.místě.

Muži ČP a MČR

1.       Jan Čelůstka                      57:29

2.       Jan Volár                            57:50

3.       Ondřej Olšar                       58:09

Zdroj: ČTA (Jirka Matoušek "blackbeephoto")

Challenge Prague Try-Athlon/ 0,38-18-4,2

Challenge Prague nebyl jen o hlavním závodě, ale také o vloženém závodě pro širokou veřejnost, kde si mohl každý vyzkoušet, co obnáší dokončit takový triatlonový závod. To vše v centru Prahy za podpory tisíců diváků okolo trati.

Závodů se zúčastnil např. Roman Šebrle nebo Jan Pirk. Celkem se na startu sešlo 170 závodníků a závodnic různých výkonnostních úrovní. Ve startovní listině byli ale také závodníci, kteří pomýšleli na celkové prvenství. Kompletní medailové pořadí mužů obsadili Němci, v ženách nadvládu cizinek rozbila Tereza Skuhrová, která skončila na 2. místě celkově. Z českých mužů byl nerychlejší na 4.místě finišující Ondřej Němeček.

Xtrail Vysočina, TRTT/ 0,6-18-5

5. závod 31. ročníku Kepák Jihomoravské TT ligy ovládli Jan Šneberger a Petra Veselá.