Přehled pěkných jarních závodů, o kterých jsme ještě nepsali...

6.06.2017 -
V České republice se najde mnoho hezkých triatlonových a duatlonových závodů, o kterých se tolik nemluví a nepíše. Chtěli bychom to v tomto článku napravit a alespoň vypsat výsledky ze závodů, které se udály v posledních čtyřech týdnech a o kterých jsme zatím nenapsali.
Jihočeský pohár (JP)

6.5.2017 Prachatický triatlon

V rámci JP se dají najít velmi zajímavé závody. Jedním z nich byl na začátku sezóny supersprint v Prachaticích. Závodníci bojovali na tratích 250m plavání, 6km na horském kole a 2km běhu. I účast byla slušná, závod dokončilo na 36 závodníků a závodnic. Nejrychlejšími byli Václav Zajíc a Barbora Hlaváčová.

13.5.2017 Duatlon Tálín

Dalším ze závodů JP byl duatlon v Tálíně, který se jel také na velmi krátkých vzdálenostech. První běh měřil 1,9km, cyklistika probíhala na horském kole a měřila 12km, druhý běh byl pak 3,8km dlouhý. Nejrychleji tento závod zvládl opět Václav Zajíc. V ženách zvítězila Šárka Grabmüllerová.

27.5.2017 Zátavský triatlon

Třetí díl JP zavítal do obce Putim. Jely se zde najednou hned tři závody. Hlavním závodem byl olympijský triatlon, který měl na startu 32 závodníků a závodnic. Tento závod opanovali Jan Hradecký a Jaroslava Hlínová.

Dále byly ještě na programu dva závody. Jednak to byl závod ve sprinttriatlonu a pro ty, kteří s triatlonem úplně začínají, zde byl ještě jeden kratší závod. Celkem se zde sešlo 56 závodníků a závodnic.

3.6. 2017 Welas Triatlák / 0,4-19-5

Tento terénní triatlon je jedním ze čtyř podniků, které pořádá sportovní klub Deportivo Kutná Hora. Závodu se zúčastnilo 41 sportovců. Nejrychlejšími byli Petr Velíšek a Michaela Kubová.