Vrchol budu mít na závodě SP v Karlových Varech, plánuje František Linduška

27.02.2017 -
Jihočeský triatlonový reprezentant do 23 let František Linduška má za sebou rozporuplnou sezonu, kterou si okořenil krásným závodem v mexickém Cozumelu v závěru sezony. Letos absolvoval první přípravný kemp na Mallorce a chystá se na první letošní závody. Více v rozhovoru

První závody letošní sezony už pomalu klepou na dveře, nicméně pojďme se ještě vrátit k té loňské. V rámci seriálu závodů ČP v krátkém triatlonu jsi obsadil celkově desáté místo, absolvoval jsi pouze tři závody. Závodil jsi také v zahraničí. Co říkáš na své výkony?

Sezona 2016 byla pro mě dost rozporuplná. Začátek se mi povedl, když jsem vyhrál závod ČP v Plzni, to bylo týden před ME do 23 let. Vítězstvím jsem byl motivovaný a věřil jsem v dobrý výsledek. Bohužel mi chybělo trochu toho sportovního štěstí, když mě v jinak velmi dobře rozjetém závodě, shodil Španěl David Castro z kola, což pro mě znamenalo ukončení závodu a konec všech šancí na dobré umístění.

Mělo to nějaké následky?

Zranění nebyla naštěstí velká, tak jsem už za 3 týdny mohl závodit na EP v Tartu. Výsledek zde ale opět nebyl takový, ve který jsem věřil.

Který závod sis užil nejvíc?

Asi nejvíc jsem si užil závod MČR v Táboře, je to pro mě skoro domácí závod. Jelo se mi od začátku perfektně, navíc jsme si dobře zazávodili s ruskými bratry Polyanskými, kteří nám sice na konci ukázali svou olympijskou formu, ale i tak to byl super závod, kde jsem až ve finiši prohrál boj o domácí titul s Janem Čelůstkou.

Jak jsi vnímal další závody?

Dál bych ještě asi zmínil Karlovy Vary a 13. místo, ne podle mých představ dopadlo AMS v Nyonu. Top moment jsem pak prožil v Mexiku v Cozumelu, kde závodila celá světová špička a zejména v mužském závodě výkon bratří Brownleeových, která záhy obletěl v obrázcích celý svět - to byl opravdu nezapomenutelný zážitek. Po Mexiku jsem měl v plánu ještě závod SP v Korejském Tongyeongu, ale kvůli náročnosti absolvovaného programu jsem se na konci září rozhodl, že sezonu ukončím. Zároveň v té době se mi po 4 měsících vrátila z pracovní stáže v zahraničí přítelkyně Kateřina, takže volno jsem si maximálně užil s ní.

Už máš za sebou přípravný kemp na Mallorce. Jaké to bylo?

Na Mallorce jsem byl jen 10 dní, jelikož jsem dřív zvládl udělat všechny zkoušky, tak jsem volno využil k tréninku v teplejším podnebí. Bylo to spíše takové rozjezdové soustředění zaměřené na aerobní zátěž, koncem března jedu na Mallorcu ještě jednou, a to na 14 dní. To už bude víc intenzivní.

Kde budeš mít závodní vrchol v sezoně 2017?

Jelikož máme to štěstí, že v ČR bude opět SP, tak jasný vrchol sezony 2017 jsou Karlovy Vary. Není tajemstvím, že karlovarskou trať mám rád, proto udělám maximum, abych se na tento závod připravil co nejlépe. A forma z Varů by pak měla ještě vydržet do zářijového MS v Rotterdamu, které bude zároveň i moje poslední v kategorii do 23 let.

Jak vypadá tvůj současný trénink?

V současné době, jak už jsem zmiňoval, převládá spíše aerobní trénink, letos jsem zařadil v podzimní části i hodně horského kola, dokonce jsem si střihl i závod v Brdech, což byla pro mě nová a velmi zajímavá zkušenost. Po Vánocích jsem byl týden na běžkách na Šumavě. Aquatlon si dám asi jen ten v Českých Budějovicích, jiné zatím nemám v plánu.

Několik let závodíš v reprezentačním dresu. Co říkáš na podporu ze strany ČTA?

ČTA se určitě snaží pro nás zajistit co nejlepší podmínky, tomu věřím. Nejedná se samozřejmě o nějaké velké sumy, ale snad se situace českého triatlonu zlepšuje. Je třeba si uvědomit, že ve shánění finančních prostředku od sponzorů není zatím moc o co se opírat, bez velkých výsledků se to nezmění.