MČR Ekolsuperprestige ovládli v Brně Čelůstka a Rudolfová

5.09.2016 -
Na závěr sezony se v Brně rozhodovalo o mistrovských titulech v olympijském triatlonu. V neděli 4.9. se konal již 24. ročník Ekol Superprestige, který byl zároveň posledním podnikem letošního ČP. Mistrovský titul obhájil reprezentant Jan Čelůstka, mezi ženami kralovala Rakušanka Theresa Moserová. Republikový titul vybojovala Jitka Šimáková-Rudolfová.

“Po plavání se vytvořila poměrně velká skupina, na nic jsem nečekal a ze začátku kola za to vzal. Zůstalo nás ve skupině šest, a tak jsme absolvovali celou cyklistickou část,” popisoval průběh závodu Jan Čelůstka. V této skupině však chyběl Přemysl Švarc, který se sám pustil do stíhání vedoucích závodníků, ale do druhého depa dorazil s více jak minutovou ztrátou. Jan Čelůstka si nejrychlejším běžeckým časem doběhl pro vítězství. “Na běhu už jsem si jen hlídal první místo. Z mého pohledu to byl nejsnazší mistrovský titul, který jsem získal. Je to pro mě potvrzení dobré formy před finálovým závodem Mistrovství světa v mexickém Cozumelu, které mě čeká za 14 dní,” hodnotil Čelůstka. Přemysl Švarc skvělým běžeckým výkonem dokázal stáhnout ztrátu, kterou po kole měl a doběhl si pro druhé místo. Třetí skončil František Kubínek.

Závod žen byl mnohem vyrovnanější. Po plavecké části se vpředu utvořila silná skupinka pěti závodnic, kde nechyběly všechny favoritky závodu. O konečném pořadí se rozhodovalo až v běžecké části. Dlouho se vpředu držela dvojice Petra Kuříková a Romana Gajdošová. V těsném závěsu je však stíhaly Jitka Rudolfová a rakouská závodnice Theresa Moser. Rudolfová s Moser měly více sil a dostaly se v druhé polovině běžecké části do vedení. Moser se v závěrečném stoupání odtrhla od Rudolfové a doběhla si tak pro vítězství. Pro titul mistryně České republiky si doběhla, celkově na druhém místě, Jitka Rudolfová: „Závodilo se mi dobře, mám titul. Plavání se díky spolupráci s Petrou Kuříkovou podařilo dotáhnout a pak na cyklistice jsme byly všechny společně, bylo jasné, že si to rozdáme na běhu. V druhém kole jsem dostala křeče, musela jsem trochu zvolnit, ale stále jsem byla v kontaktu, naštěstí jsem se napila a spravilo se to.“ Třetí skončila Petra Kuříková.