Lysou horu pokořil jako první Ospalý

28.05.2006 -
V sobotu se Filip Ospalý zúčastnil závodu MČR v běhu do vrchu. Náročný závod z Ostravic na Lysou horu zvládl nejrychleji a získal titul Mistra ČR v běhu do vrchu. Trať 9,2 km s převýšením 937 m zdolal časem 45:19. V reportáži se dozvíte jaká byla jeho maximální a průměrná tepová frekvence!
Filip Ospalý v průběhu zimy slíbil svému sparingovi a zároveň reprezentantovi v bězích do vrchu Tomáši Ondráčkovi slíbil, že se zúčastní MČR. A tento slib dodržel nejen to!

Premiéru na tomto typu závodu si již odbyl v minulosti. V roce 2002 vyhrál 5-ti km závod ČP – Běh na Hvězdu. Avšak tak náročnou trať dlouhou 9,2 km s převýšením 937 m ještě neabsolvoval.

Na Lysé hoře stanul jako vítěz a čas 45:19 jen dokazuje, jak obtížný profil přichystali pořadatelé pro závodníky. Ospalého maximální TF byla 191 a průměrná 179, což u Filipa znamená že zatížení bylo lehce nad anaerobním prahem.

„S výsledkem jsme maximálně spokojen. A co se týče pozávodních pocitů den poté? Nic nebolí, nic netahá, a proto mohu opět začít s tréninkem na triatlon,“ řekl čerstvý Mistr ČR v běhu do vrchu.

Jeho nejbližší start je na MČR ve sprinttriatlonu v Poděbradech a zahraniční premiéru si odbude 11.6. v JARu. „Zatím se mi domácím prostředí daří, a proto bych úspěchy rád rozšířil o do zahraničí. Rozhodně chci v Africe bojovat o vítězství,“ poznamenal.