Frintová s Čelůstkou jsou mistry ČR, v závodě Evropského poháru juniorů zářila Machačová

3.08.2015 -
V Táboře pokračoval svým pátým dílem Český pohár v olympijském triatlonu. Závod s názvem Velká cena E.ON, Triatlon Tábor byl mistrovstvím České republiky ve sprint triatlonu a národními šampiony se stali Vendula Frintová a Jan Čelůstka. Podnik u rybníka Jordánu byl zároveň Evropským pohárem juniorů, kde mezi juniorkami zářila Jana Machačová

V Táboře se o mistrovské tituly bojovalo na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Roli favoritů potvrdili ostřílení triatlonisté a olympionici Vendula Frintová s Janem Čelůstkou.

Frintová je nejlepší českou triatlonistkou, která má na svém kontě i několik umístění v elitní desítce v rámci závodů seriálů MS. Není divu, že i na tratích sprintu porazila druhou Anastacii Abrosiovovou z Ruska o více než půl minuty a stala se národní šampionkou.

Mezi muži byl nejrychlejší olympionik Jan Čelůstka, za kterým na druhém místě skončil Jiří Kalus. Bronz patří Františku Linduškovi.

Ve skvělém světle se v rámci Evropského poháru juniorů prezentovalo české triatlonové mládí. V závodě žen dominovala Jana Machačová, třetí místo pak obsadila Pavlína Poláčková. Mezi juniory byl nejblíže k medaili Ondřej Olšar na pátém místě, kterému k cennému kovu chybělo ani ne půl minuty.

Výsledky: MČR ve sprint triatlonu, Tábor
Muži:
1. Jan Čelůstka 58:46,5, 2. Jiří Kalus 59:02,9 , 3. František Linduška 59:40 , 4. František Kubínek 59:59,7, 5. Max Neumann (Aus) 1:00:37,8.
Ženy: 1. Vendula Frintová 1:03:50,1 0, 2. Anastasia Abrosiovová (Rus) 1:04:23,2, 3. Petra Kuříková 1:04:38,2, 4. Romana Gajdošová (SVK) 1:07:40,6, 5. Barbora Hlaváčová 1:09:28,2.

Evropský pohár juniorů:
Muži:
1. Ayan Beisenbayev (Kaz) 59:44, 2. Matevs  (Slo) 59:47, 3. Eduardo Londoño Naranjo (Kol) 59:48, …, 5. Ondřej Olšar 1:00:14, …, 6. Vojtěch Sommer 1:01:41, 7. Lukáš Novák 1:01:59, …, 22. Tomáš Houra 1:02:30, 23. Tomáš Plojhar 1:02:39, …, 30. Tomáš Zikmund 1:05:05, …, 32. Martin Semerád 1:05:33, …, 35. JanTrutna 1:06:28, …, 40. Štěpán Zahradník 1:07:11, …, Jan Řehula (všichni ČR) nedokončil.

Ženy: 1. Jana Machačová (ČR) 1:06:29, 2. Dorka Putnóczki (MAď) 1:06:39, 3. Pavlína Poláčková(ČR) 1:07:21, …, 5. Iveta Fairaislová (ČR) 1:08:01, …, 9. Simona Šimůnková 1:09:51, …, 16. Eliška Zelená (ČR) 1:11:47, …, 19. Žaneta Bajerová (ČR) 1:13:49, …, Lucie Obermannová (ČR) závod nedokončila.