Vodičková slaví další pódium, Vabroušek s Potůčkovou v Top Ten

14.06.2015 -
Víkend byl přenabitý triatlonovými závody napříč kontinenty. Vodičková je druhá na Challenge Camsur. Vabroušek s Potůčkovou slaví Top Ten na Challenge Danmark. V Anglii slavil Goméz, v Austrálii McKenzie. Čtěte více

Challenge Danmark – měl dvě žhavé želízka v ohni v podobě Vabrouška s Novákovou (Potůčkovou). Pro Vabrouška to byl první z pěti dlouhých triatlonů jdoucích po sobě a svojí misi odstartoval sedmým místem v celkovém pořadí. Z vítězství se radoval Chris Fisher, který zaznamenal svůj životní výsledek. Druhý byl veterán Dirk Wijnalda, třetí pak domácí Andrers Christensen. V ženách dominovala Němka Beata Goertz, před Carolin Lehrieder a Jessie Donovan. Eva Potůčková v Dánsku dosáhla dalšího skvělého umístění na mezinárodním poli. Zkušená plzeňská závodnice obsadila 5. místo.

Na poloviční distanci zvítězil Lucemburčan Dirk Bockel. Druhé místo má Thomas Strange z Dánska. Třetí místo patří Němci Fachbachovi. V ženách, k radosti domácích, zvítězila Michelle Vesterby . Stříbro patří penalizované Američance Mery Beth Elis. Bronz vybojovala Britka Catherine Jameson.

Challenge Camsur

Na Filipínách se konal další ročník středního triatlonu. Na startu se ukázali i čerství snoubenci Brad Kahlefeldt s Radkou Vodičkovou a právem byli pasováni za favority závodu. Brad Kahlefeldt svůj papírový předpoklad potvrdil a ovládl tak letošní ročník. Druhý byl Mike Phillips před Mitchellem Kibbym. V ženách výtečnou formu zaznamenala Simone Braedli. Radka Vodičková finišuje na druhém místě. Trio nejlepších doplnila Jessica Fleming.

Ironman Cairns

Oblíbený australský podnik slavil australského vítěze. Výtečnou formu měl Luke Mckenzie, který měl celý závod pod kontrolou, finišoval v čase 8:18. Druhé místo obsadil velezkušený veterán Cam Brown z Nového Zélandu. Třetí byl Dylan Mcneice. Ženský závod opanovala Liz Blatchford. Stříbro má spolufavoritka závodu Gina Crawford. Bronz patří Michelle Bremer.

Ironman 70.3 Staffordshire

Anglická půlka dokázala přilákat hvězdu světového triatlonu v podobě Javiera Gomeze. A Gomez, jak má ve zvyku, potvrdil roli jasného favorita a suverénně zvítězil. Druhé místo zbylo pro Němce Markuse Thomschkeho, který dominoval cyklistické části. Třetí místo má Francouz Romain Guillaume. Kuchařský šéf Gordon Ramsay na domácí půdě finišuje 116. v čase 5:53,49. Mezi ženami se z vítězství radovala domácí hvězda Lucy Gossage. Za ní doběhlo duo Cheetham – Warriner.

Ironman 70.3 Pescara

V Italské Pescaře se konal další ročník Ironman 70.3 Pescara. Mezi italské favority se vklínil Rakušan Paul Reitmayr, který domácím závodníkům vypálil rybník. Pro Italy zbyl jen boj o druhé a třetí místo. Druhý byl Alberto Casadei, třetí byl bývalý cyklistický profesionál Domenico Passuello. Nejlepším Čechem byl Jan Brzák (5:20 – 36.místo ve své AG). V ženách zvítězila Britka Vanessa Raw. Druhá byla Rakušanka Lisa Huetthaler. Na své předešlé úspěchy pomalu navazuje Maďarka Erika Csómor, která finišuje třetí.

Ironman 70.3 Eagleman

Americkou půlku zvanou Eagleman opanoval Kanaďan Cody Beals, který porazil americkou stár Jordana Rappa, ten se musel spokojit s druhý místem. Třetí byl Brandon Barrett. Ženský závod byl v režii Američanek. Tou nejrychlejší byla olympionička Sarah Haskins. Druhé místo obsadila Heather Leiggi, třetí finišuje Sarah Piampiano.