České úspěchy provázely tento víkend

21.09.2014 -
V Číně zazářila Eva Potůčková, která navázala na skvělou formu z Challenge Vichy a vybojovala páté místo na MS v dlouhém triatlonu. Na opačné straně zeměkoule se blýskl David Sajner, který si odváží jako první Čech právo startu na Havaj 2015. Více v článku

S v ITU v dlouhém triatlonu pro letošní rok hostila Čína a Česko mělo zastoupení pouze v ženském závodě. Až nezvykle kvalitní obsazení měla letošní startovní listina. Své papírové předpoklady potvrdila Dánka Camilla Pedersen, která nenašla přemožitelku. Stříbro brala Finka Kaisa Lehtonen, bronz vybojovala Andrea Hewitt z Nového Zélandu. Eva Potůčková se blýskla 5. místem v celkovém pořadí a zaznamenala, tak výrazný úspěch na mezinárodní půdě. V mužích se to doslova hemžilo jmény světového formátu, největší hvězdou závodu byl Craig Alexander, coby trojnásobný havajský šampión. Alexander se v konečném účtování musel spokojit s pátým místem. Z vítězství se radovala francouzská mašina Bertrand Billard, který dosáhl na kýžený světový titul. Vlastně mužský šampionát připomíná přebor Francie, neboť pódiové umístění je ve znamení francouzské trikolóry. Stříbro patří Sylvainu Sudrierovi, bronz má jejích krajan Cyril Viennot.

výsledky ZDE

Větrné Lanzarote hostilo další ročník čím dál oblíbenější půlky Ironman Lanzarote 70.3. Závod opanoval tým UPLACE, který zde pravidelně trénuje a má zde kvalitní sportovní zázemí. Po neúprosné bitvě se z vítězství radoval Brit Will Clarke, který za sebou nechal Victora del Corrala. Ten do cíle přiběhl se ztrátou pouhých pěti vteřin. Trojici nejlepších doplnil suverén cyklistické části Francouz Romain Guillaume. V ženách přímo nekompromisním způsobem kralovala dánská stár Helle Frederiksen, která si tak spravila chuť po neúspěchu z Mont Tremblant. Stříbro se značnou ztrátou brala Britka Gossage, bronz má Němka Woysch.

Kompletní výsledky ZDE

Ironman 70.3 Princeton

Americkou půlku ovládl ukrajinský veterán Viktor Zyemtev. Druhé místo bral domácí Jesse Thomas a třetí byl Jordan Rapp. Mezi ženami se prosadila Heather Jackson, která závod pojala jako přípravu na nadcházející šampionát na Havaji. Závodu se zúčastnila i Petra Šemelová, která obsadila 6. místo ve své věkové kategorii.

Dalším závodem byl Ironman 70.3 Cozumel a hlavní hvězda Leanda Cave zaznamenala kvalitní formu před Havají. Drtivým způsobem ovládla ženskou kategorii a v celkovém pořadí zaznamenala 12.místo. Mezi muži se z vítezství radoval Australan Todd Skipworth.

Česká republika dala o sobě vědět i na prvním ročníku Ironman Maryland, který se konal již bez účasti profesionálních závodníků. Závod byl určený tedy pouze pro věkové kategorie. Český světoběžník David Sajner obsadil druhé místo ve své věkové kategorii a jako první Čech si zajistil účast do Kony pro rok 2015!