Potůčková v Číně na MS v dlouhém triatlonu vybojovala páté místo, v cíli měla hlad jak vlk

21.09.2014 -
Česká triatlonistka Eva Potůčková se v čínském městě Weihai postavila na start závodu, který byl mistrovstvím světa v dlouhém triatlonu. V nabité konkurenci elitních triatlonistek vybojovala páté místo. V cíli byla maximálně spokojená, ale zároveň hladová jak vlk a vzpomínala na české luhy a háje.

O městě Weihai Potůčková po svém příjezdu mluvila jako o lidském mraveništi, ve kterém se už před závodem musela vypořádat s řadou nástrah. Vše ale vyřešila a v neděli už byla připravena na startu.

Jelo se na tratích 4 kilometry plavání, 120 kilometrů na kole a 20 kilometrů běhu. Česká reprezentantka zvládla tuto porci kilometrů jako pátá nejrychlejší, což je její nejlepší výsledek ze tří účastí na MS. V cíli byla spokojená a mimo jiné se může radovat i z prémie téměř tří tisíc dolarů.

„Je to můj nejlepší výsledek ze tří účastí na MS, takže jsem maximálně spokojená. Na kole mi to ze začátku nešlo, ale nakonec páté místo beru všema deseti,“ uvedla šťastná Potůčková po závodě. Česká reprezentantka však měla drobné výhrady k pořadatelům. Po závodě totiž byla hodně hladová.

„Poté, co pořadatelé dávali všude po trati jen vodu, mám velký hlad. I přesto, že jsem měla svůj servis, jsem to jela šest hodin. Takže moje první myšlenky vedly k jídlu. V cíli každý dostal jen pytlík s pěti plátky toustového chleba, dvěma banány a ionťákem. Jak ráda bych si vybrala z nabídky jídla na Českých pohárech. Takový rýžový nákyp nebo těstoviny by fakt bodnuly. No jo, jiný kraj, jiný mrav. Tady to pojímají více bojovně. Viděla jsem chlapíka, co se motal v depu po kole a hledal cestu, kudy se má běžet. Myslím, že byl totálně prošitej a měl hlaďák jak blázen. Ten se na běhu bude motat ještě dlouho. A kdo ví, zda se domotá do cíle,“ přidala historku ze závodu Potůčková.

Mistryní světa se stala Dánka Camilla Pedersenová, stříbro brala Kaisa Lehtonenová z Finska, bronz pak Andrea Hewittová z Nového Zélandu. Potůčkové k medaili chybělo šest minut. Závod mužů se stal galapředstavením Francouzů, kteří obsadili všechna tři místa na stupních vítězů. Vyhrál Bertrand Billard před Sylvainem Sudriem a Cyrilem Viennotem.

Výsledky: MS v dlouhém triatlonu, Weihai, Čína

Muži: 1. Bertrand Billard (Fra) 5:09:09, 2. Sylvain Sudrie (Fra) 5:11:50, 3. Cyril Viennot (Fra) 5:15:34.

Ženy: 1. Camilla Pedersenová (Dán) 5:43:31, 2. Kaisa Lehtonenová (Fin) 5:47:47, 3. Andrea Hewittová (NZL) 5:54:29, …, 5. Eva Potůčková (ČR) 6:00:44.