Letošní sezona je moje nejúspěšnější, říká Radka Vodičková, šestá z mistrovství světa v Mt.Tremblant

16.09.2014 -
K medaili jí chyběly tři minuty a v nabitém startovním poli je šesté místo skvělý úspěch. Týden po světovém šampionátu získala stříbro na australské půlce v Mooloolabě. Po Harym Hudákovi je nyní jejím trenérem Brad Kahlefeldt. Více v našem rozhovoru.

S jakými pocity máš spojený světový šampionát Ironman 70.3 v Kanadě?

Na tento závod mistrovství světa jsem se moc těšila, protože jsem se takto konečně podívala do Kanady! Závod se konal v městečku Mt. Tremblant. Celá vesnice žila touto akcí už snad rok dopředu. Vše bylo nádherně zorganizované a připravené. Myslím si, že to byl krásný zážitek pro všechny návštěvníky. Byla to pro mě příjemná změna závodit mimo USA, kde jsem byla 6 měsíců. V Americe se všechny závody startují velmi brzy ráno, takže už kolem 8h ranní máte odzávoděno a na trati vám skoro nikdo nefandí, neboť všichni ještě dospávají sobotní party. V Mt. Tremblantu byla úžasná atmosféra.

Kde jste bydleli během závodu?

Bydlela jsem s přítelem a Ruedi Wildem a jeho přítelkyní v CAP Tremblant, asi 3km od startu závodu. Moc pěkný apartmán s nádherným výhledem na místní přírodu. V Kanadě jsme pobyli 6 dní.

Startovní listina byla nabitá hvězdami světové extratřídy. S jakým cílem jsi šla do závodu?

Když jsem viděla startovku, litovala jsem, že jsem si ji vůbec prohlížela. Asi bych byla spokojena s top 15. Ale Brad mi říkal, že pokud se na kole udržím v kontaktu s prvními, mám na medaili. Já jsem se tomu smála, ale teď vím, že jsem od medaile opravdu nebyla daleko a to mi trochu dodává zdravé sebevědomí do příštích závodů.

Popsala bys, jak se závod pro tebe vyvíjel?

Protože se již více jak rok zaměřuji na bezhákové triatlony, změnila jsem tréninkové zaměření. Kdysi jsem snad denně plavala, nyní největší důraz padá na cyklistiku. Podle toho taky teď vypadá průběh závodu. Z vody už nelezu s Jodie Swallow jako dříve. Se svým výkonem v cyklistické části jsem byla spokojena. Cílem bylo nenechat se dojet spoustou soupeřek a zůstat v kontaktu, abych pak v půlmaratonu měla šanci se posunout startovním polem co nejvýše. Běžecká trať byla náročná, zvlněný terén mi ale vyhovuje. Podařilo se mi doběhnout hvězdy jako Helle Frederiksen, Anabel Luxford a Catrionu Morrison. Ještě jsem neměla čas si pořádně prohlédnout výsledky, ale měla jsem prý 4. nejrychlejší běžecký čas, takže s výkonem jsem spokojena a myslím si, že se mně a mému novému trenérovi (Brad Kahlefeldt), podařilo vyladit formu optimálně. Nadále budu pracovat na své cyklistické výkonnosti a trochu více se budu muset pustit do plavání a posilování specifických plaveckých svalů (na což jsem trochu zanevřela).

V ženách opanovala závod Daniela Ryf a mezi muži dominoval fantastický Javier Gomez. Co říkáš na tento výsledek závodu?

První a druhé místo v mužské kategorii pro mě bylo podle očekávání. Jinak startovní pole jak v ženské, tak mužské kategorii bylo velice vyrovnané a opravdu záleželo na tom, jak se komu povedlo vyladit formu. Obrovské překvapení pro všechny předvedla Daniela Ryf, která tuto sezonu vyhrála už 2 Ironmany a teď si přijela do Kanady pro titul, který získala s velkým přehledem. Teď začíná s přípravou na IM Hawaii pod vedením Brada Suttona a jsem opravdu moc zvědavá, jak si povede!

Jak zatím hodnotíš svojí sezonu?

Letošní sezona je asi moje nejúspěšnější. Již v květnu jsem měla první vrchol sezony, na který mě připravil můj extrenér Hary. V květnu jsem vyhrála 70.3 St. Croix, finále Rev3 série v Knoxville a byla jsem třetí v 5150 St.Anthony's triathlonu. Letošní sezona se zatím obešla bez zranění, tím pádem jde vše mnohem lépe a snadněji.

Teď o víkendu jsi brala na kvalitně obsazeném závodě v australské Mooloolabě na závodě Ironman 70.3 Sunshine Coast stříbro. Jako nejrychlejší plavkyně dne si držela vedení i po cyklistické části, až v závěru tě udolala svěřenkyně McCormacka Caroline Steffen, která na těchto tratích trénuje..

Jsem moc ráda za toto druhé místo. Domácí vítězka Caroline Steffen je velmi silná závodnice a to, že jsem se jí byla schopna držet větší část závodu, považuji za velmi cenné.

U nás už se jezdí spíše duatlony, které uzavírají tuzemské seriály, ale v zámoří se závodí v triatlonu v plném proudu. Kam se ještě chystáš?

Mám za sebou asi tak 2/3 sezony. Po závodě v australské Mooloolabě mě teď čekají 1-2 týdny volnějšího, odpočinkového období. Musím načerpat sil, neboť má sezona končí 6.12., závodem v Bahrainu!