Závody jsou v plném proudu. Nejen Vary byly o triatlonu.

18.08.2014 -
Nejenom Karlovy Vary byly o tomto víkendu dějištěm triatlonu. V Plzni závodili kvadriatlonisté a ,,ofrouďaci´´. U Liberce se konal osmý ročník Fojtka triatlonu. Čtěte více.

Triatlon Fojtka

Fojtecká přehrada u Liberce, to je místo, kde se konal 8. ročník Fojteckého triatlonu.  Závodilo se na distancích 650 m plavání, 35 km na kole a 6 km běh. I přes nepřízeň počasí všichni účastníci závod absolvovali až do konce. Mezi muži si nejlépe vedl Martin Rexa, druhý finišoval Jan Berka a třetí místo obsadil Pavel Štryncl. Ženy měly jasno- pokud doběhnout do cíle, budou určitě stát na stupních vítězů. Na nejvyšší stupínek vystoupala Kateřina Loubková, druhá skončila Renata Kaničárová a třetí místo patřilo Jitce Jirušové.

Výsledky Triatlon Fojtka ZDE

ČP, EP Karlovy Vary

V sobotu se v Karlových Varech uskutečnil tradiční City Triathlon a v neděli se zde odehrál další díl Evropského poháru na olympijských distancích, kterého se zúčastnilo i mnoho českých závodníků.

Výsledky ČP muži: 1. Lukáš Maiwaelder, 2. Petr Šlajs, 3. Vítězslav Kučera

Ženy: 1. Lenka Fanturová, 2. Šárka Grabmüllerová, 3. Kateřina Janovská

EP muži: 1. Andrey Bryukhankov (RUS), 2. Ivan Tutukin (RUS), 3. Stefan Zachaeus (ITU), 11. František Linduška, 17. Přemysl Švarc, 25. Lukáš Kočař, 28. Tomáš Řenč, 30. František Kubínek, Jan Čelůstka DNF, Martin Debnar DNF, Tomáš Kabrhel DNF, Jakub Kočař DNF, Jiří Kalus DNF, Jakub Powada DSQ, Jan Majer DSQ

Ženy: 1. Vendula Frintová (CZE), 2. Alexandra Cassan Ferrier (FRA), 3. Michelle Flipo (MEX), 4. Petra Kuříková, 15. Barbora Hlaváčová, Linda Vítová DNF

Výsledky ČP ZDE

Výsledky EP ZDE

Pilsenman- terénní triatlon a kvadriatlon

Extrémní terénní kvadriatlon a pohodový triatlon, tento podtitulek nese závod IBIS Pilsenman, který se uskutečnil v Plzni. Pro kvadriatlonisty muže a štafety byly připraveny distance 1km plavání, 2,4km meziběh, 9km sjezd řeky, 42km horské kolo a 14km dlouhý běh terénem. Pro ženy a muže ve věku 15-17 let byly distance o trochu kratší 0,6-2,4-6-42-7km. Distance pro triatlon byly 600m plavání, 2,4km meziběh, 14km kolo a 2km běh.

Výsledky triatlon muži: 1. Jaroslav Šmíd, 2. Mikuláš Splítek, 3. Norbert Szabó

Ženy: 1. Ida Kubrová, 2. Anna Ulrychová, 3. Lenka Ptáčková