Čelůstka na ME v triatlonu napodobil 14. místem Kuříkovou

21.06.2014 -
Na triatlonovém mistrovství Evropy v Kitzbühelu byly v sobotu na programu závody juniorů a kategorie elitních mužů. Na start se postavilo i devět českých reprezentantů. Nejúspěšnějším z nich byl Jan Čelůstka, který 14. místem napodobil Petru Kuříkovou. Ta byla nejlepší Češkou v pátečních závodech žen.

Na juniory čekaly tratě sprintu 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu, na kategorii elitní muži potom klasický olympijský triatlon na dvojnásobných distancích.

Nejlépe z Čechů si na náročných tratích v Kitzbühelu vedl olympionik Jan Čelůstka. V závodě, který se na rozdíl od pátečního klání žen nejel za velmi chladného počasí, skončil čtrnáctý.

Půl minuty za ním doběhl Přemysl Švarc a bral 22. místo. Tomáš Svoboda skončil na 26. a Tomáš Řenč na 56. místě. Martin Novák závod nedokončil. Třetí evropský titul vybojoval olympijský šampion Brit Alistair Brownlee, pro stříbro si doběhl Rus Dmitry Polyanski, bronz získal Španěl Vicente Hernandez.

Českých juniorům se nedařilo. Nejlepší byl Lukáš Červenka, který doběhl na 46. místě. O dvě místa za ním dokončil Štěpán Krátký. Vojtěch Sommer pak bral 53. a Lukáš Novák 63. místo.

Výsledky: ME Kitzbühel

Muži: 1. Alistair Brownlee (Brit) 1:54:08, 2. Dmitry Polyanski (Rus) 1:54:35, 3. Vicente Hernandez (Špa) 1:54:39, … 14. Jan Čelůstka (ČR) 1:56:16, …, 22. Přemysl Švarc (ČR) 1:56:46, …, 26. Tomáš Svoboda (ČR) 1:57:07, …, 56. Tomáš Řenč (ČR) 2:06:36, …, Martin Novák závod nedokončil.

Junioři: 1. Raphael Montoya (Fra) 57:43, 2. Antonio Serrat Seoane (Špa) 57:47, 3. Maxime Hueber-moosbrugger (Fra) 57:53, …, 46. Lukáš Červenka 1:01:39, …, 48. Štěpán Krátký 1:01:59, …, 53. Vojtěch Sommer 1:03:41, …, 63. Lukáš Novák 1:06:47.