Triatlon, Xterra, netypický kvadriatlon, to vše přinesl tento víkend - aktualizováno

16.06.2014 -
Závodilo se ve všech krajích, favorité nezklamali, netypický kvadriatlon. Více v článku

Trhosvinenský triatlon

V Trhových Svinech se uskutečnil 4. závod Jihočeského poháru. Na závodníky čekalo 750m plavání, 25km na kole a 6km běh. S touto porcí kilometrů si nejlépe poradil Jan Hron, následovaný Matějem Valterem a Filipem Toulem. V ženách jasně zvítězila Jana Candrová, druhé místo obsadila Simona Švecová a třetí skončila Božena Hronová.

Xterra Ostrov

Druhý závod Českého poháru Xterra se konal v Ostrově v Karlovarském kraji. Do závodu nastupovali dva favorité- Jan Kubíček a mezi ženami Helena Erbenová, oba dva potvrdili svou roli a vyhráli. Druhé místo mezi muži bral Václav Holub a třetí skončil Tomáš Jiránek.

Za Helenou Erbenovou doběhla s velkou ztrátou druhá Lenka Cibulková a třetí místo obsadila Mariana Smutková.

Výsledky ČP Xterra ZDE

Hornettlon.cz triatlon/kvadriatlon

Hornettlon mohli závodníci absolvovat jako triatlon ( 0,5km plavání, 20 km MTB a 5km běh) nebo kvadriatlon (0,5km plavání, 20km MTB, 11km kolečkové brusle, 5km běh).

Výsledky Hornettlon.cz triatlon a kvadriatlon ZDE

ICT triatlon Račice

V sobotu se v Račicích uskutečnil ICT triatlon, který je určený pro veřejnost a závodí se na tratích sprint triatlonu (0,75- 20- 5). Mužský závod ovládl Ondra Teplý z Hisportteamu, mezi ženami se z vítězství radovala Kateřina Janovská. Výsledky ZDE

ČP Račice

Veslařský kanál v Račicích v neděli hostil další díl Českého poháru v triatlonu, tentokrát na olympijských distancích, tj. 1,5km plavání, 40km cyklistika bezhákově a 10km běh. Počasí pro triatlon bylo ideální- zataženo bez deště, ale příjemných 20 °C. Plavání ve veslařském kanále je relativně jednoduché – plave se jedním směrem, žádný okruh vymezený bójkami, takže i menší pravděpodobnost nepříjemných potyček na bójkách. Rovinatá cyklistika je vedená po zcela uzavřené cyklostezce, závodníkům tedy nehrozí kolize s automobilem. Běh je v Račicích trochu delší, než uvádějí propozice, měří cca 11,3km.

Mužská kategorie nabídla nabitou startovní listinu, na které byli také závodníci z Ruska, kteří se přes léto připravují v ČR. Plavecká část nabídla velmi rychlé časy díky Jakubovi Kočařovi, který za to vzal od prvních metrů a jediný, kdo se toho tempa udržel byl Rus Andrey Bryukhankov. Cyklistická část už patřila Františkovi Kubínkovi, který ihned začal mazat manko po plavecké části a na 15. kilometru se dostal do čela závodu a do druhého depa si přivezl náskok cca 90s. Běh patřil ruskému závodníkovi, který ve druhém běžeckém okruhu převzal vedení, které udržel až do cíle. Pořadí v cíli bylo následující: 1. Andrey Bryukhankov, 2. František Kubínek , 3. Martin Debnar

Ženský závod ovládla Jitka Šimáková, která vyplavala společně s Ruskou Marii Moliarovou, ale ihned v úvodu cyklistiky se osamostatnila a až do konce si jela svůj závod. V cíli to byly bezmála 3minuty na druhou Romanu Gajdošovou a více jak 4 minuty na třetí Janu Jirouškovou.

Výsledky ČP Račice ZDE

Xtreme triathlon Brušperk

Xtreme triathlon Brušperk se konal na tratích 0,8 km plavání, 28 km MTB a 4 km běh. Mužskou kategorii ovládl Petr Hudeček, druhý doběhl Ivo Vrba a trojici doplnil Radim Pokorný. Ženskou kategorii vyhrála o 6 min Lucie Materová před Lucií Hertlovou a třetí skončila Eva Skořepová