Tituly na půlce a ve Středočeském kraji jsou rozdány!

9.06.2014 -
Czechman triatlon ovládl Petr Vabroušek. Závodníky potrápilo extrémní teplo. V Ostré u Nymburka se konal Triatlon interval. Více v článku.

Czechman triatlon (1,9-90-21)

O tomto víkendu byl bezpochyby největším lákadlem Czechman  - „půlka“, která se koná v Hrádku u Pardubic a patří mezi nejlepší a nejkrásnější závody v dlouhém triatlonu u nás. Na závodníky čekaly distance 1,9-90-21,1km a oproti loňsku, kdy panovala zima a vytrvalý déšť, vytrvale celý den svítilo slunce a teploty šplhaly ke 30° C. Start závodu byl plánovaný na 12:00, ale kvůli vrtulníku, který natáčel průběh závodu se start zpozdil o celých sedm minut a závodníci tak musely v nepříjemném teple stát u vody oblečení v neoprenech. Pět minut po jednotlivcích odtartovaly i štafety. V mužské kategorii se o vítězi rozhodovalo až v závěrečných kilometrech na běžecké části, kdy Ladislava Dvořáka předběhl favorit závodu Petr Vabroušek a oproti loňsku si polepšil o jednu příčku. O třetí místo se také vedl boj, průběžně se na tomto místě objevil mladý závodník Jakub Langhammer, Rudolf Cogan nebo Lukáš Krpec. Vše nakonec rozhodl Luboš Truhlář a obsadil tak třetí místo.

Ženský závod nabídl jinou podívanou- zvítězila zde zkušená Eva Potůčková, která si jela svůj závod a vyhrála stylem start- cíl. O téměř devět minut později doběhla do cíle Petra Krejčová a třetí místo získala Lenka Králová, kterou bohužel na cyklistické části potkal nepříjemný pád kvůli zlomeným řidítkům.

Výsledky Czechman ZDE

Triatlon Interval v Ostré u Nymburka

Triatlon Interval v Ostré u Nymburka se konal v neděli, kdy v České republice panovaly ještě větší vedra než v sobotu. Závod se konal jako otevřený závod pro veřejnost,  závod seriálu Středočeský pohár mládeže v triatlonu  a mistrovství Středočeského kraje v triatlonu. Dospělí a dorost absolvovali distance 0,6-24-6 km, startovalo se jednotlivě po 10 s a cyklistická část musela být absolvována bezhákově. Mezi muži zvítězil Jan Majer, následovaný Tomášem Kabrhelem, třetí místo obsadil Jan Novotný. Ženský závod suverénně ovládla Jitka Šimáková, která měla nejlepší čas ve všech disciplínách. Pro druhé místo si doběhla Lenka Fanturová a třetí skončila Tereza Skuhrová.

Výsledky Triatlon Interval ZDE

Příští víkend se můžeme těšit například na Český pohár v Račicích propozice ZDE, Xterra Ostrov propozice ZDE nebo Xtreme Triathlon Brušperk propozice ZDE